Співпраця з громадськими організаціями

Зустріч з представниками «Асоціації саперів України»

ГО «Асоціація саперів України» активно реалізовує проєкт «Підвищення ефективності процесу гуманітарної протимінної діяльності, включаючи допомогу жертвам від вибухонебезпечних предметів у Східній Україні шляхом розвитку національного потенціалу» під егідою UNDP Ukraine / ПРООН в Україні.

8 грудня в рамках проєкту представники групи EORE «Маріуполь» провели захід на тему «Навчання з попередження ризиків, пов'язаних із вибухонебезпечними предметами» для співробітників та здобувачів освіти ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти».

Учасники заходу отримали багато корисної інформації щодо ознак забруднення території вибухонебезпечними предметами та правил поведінки у разі їхнього виявлення, обговорили наслідки безпечних дій у надзвичайних ситуаціях такого роду.

Дякуємо ГО «Асоціація саперів України» за надану інформацію та набуті знання!

Участь заступника директора з навчально-виховної роботи ДНЗ "Маріупольський центр професійно-технічної освіти" в дводенному тренінгу "Розвиток закладів професійної освіти з урахуванням гендерочутливого підходу".
1-2 ківтня відбувся тренінг для керівниць ЗП(ПТ)О "Розвиток закладів професійної освіти з урахуванням гендерочутливого підходу" за підтримки Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні та Ради жінок Донеччини.
Під час тренінгу учасниць навчили формувати спільне стратегічне бачення майбутньої трансформації ЗП(ПТ)О, навчили покращити комунікацію з абітурієнтами з урахуванням гендерочутливого підходу. Також до тренінгу приєдналась онлайн Генеральна директорка Директорату професійної освіти Ірина Шумік, яка уважно вислухала наши пропозиції щодо розвитку професійно-технічної освіти.
По завершенню тренінгу всі учасниці отримали сертифікати, подарунки та запрошення на наступні три Хакатони.

22.01.2021 року ДНЗ "Маріупольський центр професійно-технічної освіти" отримав сертифікати від Громадської організації "ЕдКепм Україна" за організацію та проведення Усесвітнього Дня Гідності в закладі освіти в період 21 листопада по 9 грудня 2020 року. Тепер чекаємо посилку з подарунками!!!

 

Як побудувати ефективний діалог?


Протягом 21.01. – 22.01.2020 р. в Маріупольській Спілки Молоді здобувачі освіти ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» Перчак Артем, Москальов Вячеслав та соціальний педагог Олейникова Т.Д. пройшли тренінг «Навички діалогу» та отримали сертифікати.
Тренерка Юлия Педаш, поділилась з молоддю досвідом у налагодженні діалогу, інструментами спілкування, познайомила з бар'єрами, які можуть виникнути під час діалогу та шляхами їх подолання.

Школа безпечної міграції

2 грудня 2019 року в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» пройшов тренінг «Школа безпечної міграції» для молодіжних активістів ЗП(ПТ)О з десяти закладів освіти Маріупольського регіону. Від закладу освіти були присутні: заступник директора з НВхР Ротмістрова О.С. та здобувачі освіти гр.27 Москальов Вячеслав та Перчак Артем.
Захід проводився з метою виконання Плану заходів щодо запобігання торгівлі людьми до 2020 року. Громадська правозахисна організація «Егіда-Запоріжжя» в межах реалізації проекту «Протидія торгівлі людьми та молоддю в Україні», за підтримки Агенції ООН по міграції провела навчальний тренінг.
Здобувачі освіти отримали сертифікати тренерів та знання, які можуть проводити інформаційно-просвітницьку роботу щодо підвищення обізнаності у питаннях безпечної міграції і працевлаштування.


 

Тренінг зі здобувачами освіти ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» за програмою «Базові навички медіатора/медіаторки служби порозуміння закладу освіти» при підтримці ГО «Ла Страда – Україна»

З 18 жовтня в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» медіаторами Кондрючек Р.Ф. та Малюгою О.В. було розпочато впровадження  Програми освітнього тренінгу для здобувачів освіти «БАЗОВІ НАВИЧКИ МЕДІАТОРА/МЕДІАТОРКИ СЛУЖБИ ПОРОЗУМІННЯ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ» за підтримки ГО «Ла Страда-Україна».

Мета програми: підготувати учнів/учениць медіаторів/медіаторок служб порозуміння для впровадження медіації в закладах освіти за принципом «рівний-рівному».

Протягом місяця за результатами анкетувань було відібрано 10 учнів, майбутніх медіаторів\медіаторок. Навчання проводилось в чотири етапи за наступними темами:

1 день: «Протидія насильству. Протидія булінгу. Миробудування.
Основи конфліктології»

2 день: «Вирішення конфлікту. Комунікативні навички медіатора/медіаторки»

3 день: "Етапи медіації. Практика медіації"

4 день: “Відновні практики. Практика медіації. Діяльність служби порозуміння” .

Під час навчання учні оволоділи певними знаннями, уміннями та навичками, за допомогою яких зможуть в подальшому активно впливати на позитивне вирішення конфліктних ситуацій. За плідну працю та освоєння матеріалу Програми «БАЗОВІ НАВИЧКИ МЕДІАТОРА/МЕДІАТОРКИ СЛУЖБИ ПОРОЗУМІННЯ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ» учні-медіатори\медіаторки отримали сертифікати.  

Наступним кроком для вирішення конфліктів мирним шляхом  у Центрі у листопаді буде створена Служба порозуміння.

      

Проведення тренінгів про мінну небезпеку за програмою «РІВНИЙ-РІВНОМУ» в «Молодіжному Центрі» на базі ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

З метою підвищення обізнаності дітей про загрозу від мін та вибухонебезпечних замінників війни та сприйняття зміни поведінки у навчальних закладах, у період з 22.01.2019р.-23.01.2019р., керівник Департаменту з інформування про мінну небезпеку Представництва Датської Ради у Справах Біженців Олена Сівер, в «Молодіжному Центрі» на базі ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» для учнів Центру та учнів Маріупольського вищого металургійного професійного училища провела підготовку юних тренерів згідно проекту «Інформування про мінну небезпеку» . Ця робота спрямована на молодь, що перебуває під найбільшою загрозою від наземних мін та інших вибухонебезпечних залишків війни на підконтрольній території України.
Головна ідея проведення тренінгів – це популяризація безпечної поведінки. Учні отримали сертифікати про проходження курсу з інформування про мінну небезпеку за програмою «Рівний-рівному і будуть інформувати учнів своїх закладів про мінну небезпеку.

Участь медіаторів Центру в Форумі служб порозуміння закладів освіти Донецької області

Неймовірними три дні навчання, активності та спілкування були для кращих медіаторів нашого навчального закладу: Шуригіна Миколи, Гребенік Поліни, Шалте Юлії та Дерксена Івана.
Надовго залишиться в пам’яті спілкування в форматі «Живої бібліотеки», де в ролі книг виступили: Альона Кривуляк, координаторка Національна дитяча «гаряча лінія», яка розповіла з якими проблемами звертаються абоненти. Тетяна Харківська, фахівчиня ГО «ЛА Страда - Україна», з якою учасники і учасниці обговорювали булінг та як йому протидіяти, зокрема, яку відповідальність за булінг передбачає закон. Марія Козир, представниця Апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, разом з якою діти з’ясували, яка ж різниця існує між статтю і гендером. Юрій Коцар та Олег Остапчук представники Управління ювенальної превенції Національної поліції України, разом з Юлією Берсименко та Олександром Куцевичем, представниками відділу зв’язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції розповіли, які бувають злочини серед дітей та як з ними працюють правоохоронні органи.
Справжній вибух емоцій дітям подарували зіркові гості Форуму – співак Тарас Тополя, актриса Олена Курта, актор та телеведучий В’ячеслав Соломка.
Завершився форум уже традиційним обміном словами добра – понад 100 дитячих слів пролунало від кожного учасника та учасниці Форуму.
Наші медіатори будуть продовжувати роботу в службі порозуміння і вдячні за якісні тренінги, які допоможуть у роботі вирішення конфліктних ситуацій мирним шляхом.

Про проведення тренінгу другої хвилі навчання за програмою «Базові навички медіаторів – медіаторки Служби порозуміння закладу освіти»


З метою ознайомлення з основними засобами миробудування, з поняттями та видами булінгу, опанування ненасильницьку модель поведінки, відпрацювання практичних навичок протидії булінгу, дискримінації у травні в нашому освітньому закладі були проведені тренінги в рамках проекту «Створення систем служб порозуміння для впровадження медіації за принципом «Рівний - рівному» та вирішення конфліктів мирним шляхом, який впроваджує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда - Україна» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
 

Інформування з мінної безпеки!

17 лютого 2020 р. у ДНЗ "Маріупольський центр професійно-технічної
освіти" здобувачі освіти прослухали лекцію представництва "The HALO
TRUST" в Україні з теми: "Інформування з мінної безпеки".