Національно – патріотичне виховання

 День Європи в Маріуполі

18 травня жителі Маріуполя відзначали День Європи. Учні ДНЗ «Маріупольський центр ПТО» взяли активну участь у масових заходах, які розгорнулися в міському саду, де зібралися тисячі городян.
У парку працювало безліч локацій, 2 сцени, фотозони. Гостей свята розважали люди на ходулях, костюмовані герої, міми. На сцені Міського саду ляльковий театр показував казку «Колобок» для самих маленьких, а для дітей старшого віку на другій сцені проводилися всілякі конкурси та ігри.
Дорослі могли подивитися виставку ретро-автомобілів. Яке ж свято без зони фуд-корти. Тут годували стравами різних країн і не тільки. Розваг в Міському саду було маса і кожен міг знайти заняття до душі. Тут виступали музиканти, показували фокуси, вчили сортувати сміття ...
Свято тривало до самого вечора. Завершився він концертом на великій сцені.

Участь учнів ДНЗ «Маріупольський центр ПТО» у параді Вишиванок

16 травня в Маріуполі пройшов парад вишиванок, в якому взяли участь тисячі маріупольців. Парад стартував від Палацу одружень, де зібралися городяни, одягнені у вишиванки. У цьому році кількість маріупольців, які взяли участь в дійстві збільшилася. Багато вперше придбали вишиванки. Хтось зробив покупку сьогодні. Що цікаво - якщо раніше мешканці хвалилися вишиванками, привезеними з різних областей України, то сьогодні багато розповідали, що купили їх в Маріуполі. Тепер святкове українське вбрання продається в магазинах і на ринках міста.
Мешканці не тільки самі одяглися у вишиванки, а й нарядила своїх дітей і навіть тварин.
Святкову атмосферу доповнювала запальна українська музика.
У колоні йшов мер разом з учнями. У парку з нагоди свята грав камерний оркестр. Поруч проходили конкурс малюнків, всілякі розваги для дітей. Працювала ярмарок маріупольських майстрів і майстринь.
За словами міського голови, це свято дуже важливе для міста. Він дуже радий, що з кожним роком кількість патріотично налаштованих городян тільки росте.
Відзначимо, що парад вишиванок в Маріуполі поповнили наші учні.

День вишиванки в ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти»


Вишиванка – символ української душі. А коли мова йде про дитячі душі – вона завмирає. Сьогодні учні Центру відсвяткували світлий і теплий День вишиванки.
Яскравими та щирими посмішками був сповнений цей день. День вишиванки, який традиційно відзначається в третій четвер травня, єднає українців незалежно від їхнього віку і статі. Учні, вбрані у національний одяг, долучилися до заходів, що проводилися у освітньому закладі.
Учні прийшли до ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» у вишиванках, щоб відчути подих нашого минулого і нести його у майбутнє. На тематичному заході з нагоди свята учням розповіли історію вишитої сорочки і всіх привітали зі святом.
Проведення такого свята продемонструвало, що учні Центру разом зі своїми вчителями, майстрами виробничого навчання відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.
Сьогодні у 17.00 у м. Маріуполі відбудеться парад вишиванок, наші учні стануть учасниками цього чудового, яскравого параду.

 

Урок мужності у музеї Центру до дня Перемоги «Героїв варто пам’ятати»

Патріотичне виховання залишається пріоритетним у нашому освітньому закладі. У переддень травневих свят у Центрі заступник директора з НВР Кондрючек Раїса Флорівна, викладач захисту Вітчизни Локосов Олексій Петрович та члени Ради самоврядування підготували і провели урок пам’яті на тему: «Героїв варто пам’ятати». Урок мужності, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни – це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим солдатам. Наші учні нині глибоко розуміють ціну мирного сьогодення, оскільки Україна і зараз боронить свої рубежі від окупантів.

День пам’яті та примирення, 74 – річниця перемоги над нацизмом в Європі

08 травня 2019 року до Дня пам’яті та примирення, 74 – річниці перемоги над нацизмом в Європі у нашому освітньому закладі відбулися наступні заходи: урочиста лінійка, тематичні класні години, уроки мужності у музеї Центру. Хвилиною мовчання була вшанована пам'ять загиблих у другій світовій війні та покладені квіти до меморіальних дошок, які встановлені нашим героям випускникам: А. Губенко, М. Жердєву, А. Якименко, які захищали нашу рідну землю від ворогів. Низько вклоняємося тим, хто приніс нам мирне небо і поплатився найдорожчою ціною – життям.
 

Перемога учнів Державного навчального закладу
«Маріупольський центр професійно-технічної освіти»
в обласному конкурсі проектів до Дня пам’яті та примирення
та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

7 травня, напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, було проведено ІІ обласний (очний) етап творчих проектів серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти ЗП(ПТ)О Донецької області.
І місце - проект парку «Пам'ять поколінь» зайняв наш Центр. Керівники проекту Ротмістрова О.С., Дюсемкова А.М.
Актуальність даного проекту полягає в тому, що на сучасному етапі розвитку нашої країни для виховання справжніх патріотів необхідним є переосмислення подій ІІ світової війни, руйнування радянських історичних міфів, рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом. Даний проект допоможе модернізувати парк в м. Маріуполь. Парк повинен стати символом того, що весь український народ вшановує цей день, що кожен свідомий громадянин дякує всім учасникам бойових дій, їх героїчній праці, завдяки чому ми і отримали таку жадану перемогу. Цей проект дасть змогу нам зіштовхнути минуле і майбутнє, бо Маріуполь і зараз є міцним форпостом, який стримує російську агресію. Тому ми особливу увагу приділяємо місцю, де кожен може вшанувати героїв, які відали своє життя біля Маріуполя.
Мета проекту: розвивати у рідному місті історичну свідомість людей, шляхом створення спеціального парку, де б можна було б вшанувати кожного учасника Другої світової війни та воїнів АТО, утвердити спадкоємність того часу і сьогодення, переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідувати суспільство навколо ідеї захисту України.
Також всі ми знаємо, що Маріуполь є найбільш забрудненим містом в Україні і цей парк озеленить і покращить екологічну ситуацію. Бо за проектом має бути висаджено паростки дерев, посаджені квіти, кущі.
Цим проектом ми хочемо показати новий спосіб вшанування подвигів українського народу до Дня Перемоги.
В рідному місті ми можемо почати змінювати сприйняття парків відпочинку на те, що кожний куточок може мати сенс і нести в собі інформацію, також цим проектом треба показати, що парк це не просто лавки та дерева з квітами, а це інформаційна наповненість, яка впливає на свідомість на духовний розвиток кожної людини.


 

День пам’яті Чорнобильської трагедії


«…То не зорі, небо там навпіл
Чорним димом, згарищем палало
Атом з Прип'яті розжарений летів,
Все живе із болем помирало…»
(Юлія Хандожинська)
Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок. У ніч проти 26 кітня 1986 року трапилась найбільша техногенна катастрофа за всю історію людства, яка стала причиною смерті десятків тисяч людей. Україна розділилась на доатомну та післяатомну країну. Українців спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю населення. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.
В ДНЗ «Маріупольський центр ПТО» пройшов захід, який був проведений викладачами історії Ротмістровою О.С. і Дюсембековою А.М., на якому учням нагадали історію виникнення катастрофи, її наслідки, а також шанували пам'ять героїв-ліквідаторів, які ціною власного життя вирушили рятувати людей від смертельного зараження. Також учням було продемонстровано документальний фільм «Чорнобильська катастрофа 1986 року», та запалено свічки скорботи.
Священна пам'ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться з історії людської та не згасне у віках. В серці. Назавжди.


 

Шевченківські дні в Центрі

З нагоди 205-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка в Центрі пройшли Шевченківські дні з 07.03.19 р. по 14.03.19 р. Кращі читці читали вірші Великого Кобзаря, бо його слово сьогодні обпікає серце кожного українця невидимим вогнем. В актовій залі викладач Ларіонова Наталя Миколаївна разом з заступником директора з ВР Кондрючек Раїсою Флорівною провели позакласний відкритий захід. Українці завжди стоятимуть перед Шевченком, як перед своєю совістю. Такі заходи направлені на розвиток в учнів Центру національної гідності, підвищення патріотичного духу.

Участь в обласному конкурсі – фестивалі «Від писанки до писанки»

5.03.2019 року в ЗОШ №11 пройшов обласний конкурс – фестиваль «Від писанки до писанки». Активну участь взяли учениці ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» Гальченко Тетяна (гр. 19) і Шалте Юлія (гр. 32).

Міжнародний день рідної мови в Державному навчальному закладі «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

Учні Центру взяли участь в обласному фестивалі до Дня рідної мови «У колі братніх мов». Учні І –ІІІ курсів написали диктант «Україна в нас одна», підготували проекти з української мови до Конкурсу з української мови «Слів у мові мільйон».
По підсумкам журі:
- І місце посіла учениця ІІІ курсу Новікова Світлана із проектом «Мова – це віконця, через які людина бачить світ».
- ІІ місце - учениця І курсу Дудкевич Катерина з проектом «Як парость виноградної лози, плекайте мову».
Провели позакласний виховний захід «Бринить-співає наша мова, Чарує, тішить і п'янить».
Переможці були нагородженні грамотами та дипломами.


 

Вшанування Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2019 року в нашому навчальному закладі була організована виставка матеріалів у центральному фойє на тему «Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні».
У музеї Центру пройшли уроки мужності, які були підготовлені членами ради самоврядування під керівництвом заступника директора з виховної роботи Кондрючек Р.Ф. В музеї є куточок, присвячений Героям Небесної Сотні. Виставка матеріалів, спогади учнів – активістів, які в 2018 році мали можливість відвідати в місті Києві алею пам’яті Героїв Небесної Сотні допомогли згадати тих Героїв, які віддали своє життя за нашу свободу.

 Перемога в обласному фестивалі Різдвяних традицій «Різдвяне диво»

22 січня 2019 року на базі Маріупольського вищого металургійного професійного училища відбувся фестиваль Різдвяних традицій «Різдвяне диво». Учасниками фестивалю стали представники всіх навчальних закладів професійної освіти Маріупольського регіонального методичного об’єднання.
Ініціатором та організатором чудового заходу виступив Палац молоді «Юність» під керівництвом Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації.
Відповідно рішення журі наші учні зайняли ІІ місце в номінації «12 страв різдвяного столу». Зайняли ІІІ місце в номінації «Напої», ІІІ місце в номінації «Кутя», ІІ місце в номінації «Вертепна драма». Журі відмітило високий рівень майстерності, артистичності, культури виконання та оригінальність творчих робіт і виступів представників закладів професійної освіти Маріупольського регіонального методичного об’єднання.

День Соборності України

22.01.2019 р. наша країна відзначає одне з найбільших державних свят – День Соборності. Цього дня 100 років тому в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки УНР та ЗУНР в єдину Україну. З метою формування у учнів національної свідомості та патріотизму викладачами історії Ротмістровою О.С. та Дюсембековою А.М. був проведений виховний захід, присвячений 100-річчю Дню Соборності України. Учні на виховному заході ознайомились з історичним матеріалом, переглянули відеоматеріал, читали вірші.

Урок мужності у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

06.12.2018 р. у нашому Центрі відбувся «Урок мужності» для учнів І, ІІ курсу на тему: «Спритні і завзяті» до Дня Збройних сил України. На уроці мужності були присутні молодший лейтенант Беленко Євген Леонідович, старший солдат Фурин Ігор Миколайович. Ця подія присвячена Дню Збройних сил України, бо саме сьогодні наша країна святкує День Збройних сил України. Наші воїни наголосили, що потрібно справжньому захиснику Батьківщини – любов до держави України та відмінна фізична підготовка. Військові запевнили, що наші Збройні сили мають всі можливості і ресурси щоб вигнати окупанта з нашої землі. Наші гості відвідали музей Центру, де є куточок слави нашим випускникам, які служать у Збройних силах України. Хочемо подякувати нашим захисникам за цей патріотичний захід!

Обласний фестиваль Української пісні в м. Маріуполі

28.11.2018 р. на базі ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» відбувся фестиваль Української пісні. В конкурсі взяли участь тридцять вісім виконавців, в тому числі колектив Маріупольського державного університету, ансамбль Маріупольського коледжу Дон НУЕТ ім. Туган-Барановського.

Для журі було складно визначити переможців, бо талановита молодь співала одну пісню краще іншої.По підсумкам журі - ІІІ місце ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» - Марія Айказян. Вітаємо переможців!

 Україна пам'ятає – світ визнає! Запали свічку

Відповідно до Указу Президента України “Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів” від 13 листопада 2015 року № 635 в ДНЗ "Маріупольський центр професійно-технічної освіти" викладачем історії Ротмістровою Ольгою Сергіївною був проведен виховний захід  «Ми пам'ятаємо. Ми сильні», присвячений 85 роковинам Голодомору 1932-1933 роківв Україні. Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. Дівчата з групи натхнення виконали пісню Оксани Білозір «Свіча». Була підготовлена відеопрезентація на тему: «Голодомор1932-1933 років в Україні». Колектив Маріупольського Центру ПТО вшанував хвилиною мовчання всіх, хто став жертвами Голодомору.

Участь учнів ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» у заходах, спрямованих на популяризацію професії поліцейського

10 листопада 2018 р. в Академії поліції міста Маріуполя відбувся День відкритих дверей. Керівництвом та колективом Маріупольського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» Донецького юридичного інституту МВС України провели дуже цікавий захід, спрямований на популяризацію в суспільстві професії поліцейського. Під час заходу учні і гості Академії поліції були ознайомлені з умовами відбору кандидатів на службу в Національну поліцію України, з порядком проведення первинної професіональної підготовки майбутніх поліцейських, особливостями професій поліцейського. Учні мали можливість ознайомитися з сучасним озброєнням, спеціальними засобами та технічною оснащеністю окремих підрозділів національної поліції. Дуже цікавою була екскурсія в музеї, в спортивному залі кращі курсанти продемонстрували прийоми затримки злочинців. Ми сподіваємося на подальшу співпрацю з «Академією поліції» нашого міста.

День української писемності у ДНЗ «Маріупольський центр професійно- технічної освіти»

09 листопада 2018 р. традиційно у Центрі був відзначений День української писемності. На всіх уроках української мови були проведені інформаційні п’ятихвилинки «О слово рідне хто без тебе я?», класні керівники та учні на класних годинах підготували повідомлення про підтримку та розвиток державної мови як духовного потенціалу нації, про виховання високої мовної культури учнів. 09.11.2018 р. в актовій залі провели позакласний захід на тему: «Дерево життя української мови».З метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, підсилення її престижу серед учнівської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу.В Центрі були проведені І етап ХIXМіжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика і літературно мовний конкурс імені Тараса Шевченка.Переможцями стали наступні учні:Перше місце у конкурсі імені Тараса Шевченко зайняв учень групи № 15 Діденко Іван, учениця групи № 32 Шалте Юлія.Перше місце у конкурсі імені Петра Яцика зайняв учень групи № 15 Діденко Іван, учениця групи № 32 Шалте Юлія.Друге місце у конкурсі імені Петра Яцика зайняв учень групи № 17 Желев Дмитро, учениця групи № 39 Риженкова Анастасія.Протягом дня учні Центру мали змогу у бібліотеці переглянути тематичну виставку до Дня української писемності, а також учні та педагогічні працівники Центру взяли участь у щорічному Всеукраїнському радіодиктанті єдності.

День захисника України у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

14 жовтня - особлива дата в календарі кожного українця. Адже в цей день ми святкуємо потрійне свято. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва та УПА, третє свято – День захисника України. Усі ці свята нерозривно пов’язані між собою, бо всі вони разом є днем відзначення спадкоємності героїчних традицій нашого народу, сили духу і мужності, відданості своїй Вітчизні і гордості за її ратну славу.Образ сміливого парубка, який захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Саме тому 12 жовтня 2018 року в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» пройшов тематичний день «Козацькі розваги», присвячений відзначенню цього свята під гаслом:

Козацький стяг летить, немов на крилах.

Повітря волі Україна п’є.

Козацька кров тече у наших жилах

І сумувать ніколи не дає.

Цей захід був проведений з метою виховання в учнівпатріотизму та громадянської компетенції, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей;формуванню й розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Української держави і служби у Збройних силах України, бажання оволодівати військовими і військово-технічними знаннями, займатися фізичним самовдосконаленням.

Захід «Козацькі розваги» розпочався з проведення урочистої лінійки. Учень групи №27 Маценко Денис підняв прапор України під звуки державного Гімну. Свої привітання учасникам висловили: директор МЦ ПТО Яковлєва Лілія Вікторівна та запрошені гості: офіцери з Маріупольського об’єднаного військкомату: старший сержант Чугунов Євген Володимирович, старший солдат Лата Людмила Вікторівна, старший солдат Омельченко Людмила Миколаївна, президент федерації спортивного метання ножа і сокири України керівник СК «Сова» Смирнов Олександр Романович.

Начальник Генерального штабу православного козацького війська, Генерал козацтва Трушков М.М. та військовослужбовці з Донецького прикордонного загону.

Варто зазначити, що МЦ ПТО вже тривалий час плідно співпрацює з Донецьким прикордонним загоном. Неодноразово учні центру відвідували прикордонників на їх військовій базі, де для них були проведені цікаві екскурсії з ознайомлення із сучасною військовою технікою. Учні ж, в свою чергу, організовували для   воїнів концертну програму. Також прикордонники проводили години спілкування з учнями в самому навчальному закладі, на яких   багато розповідали про особливості військової служби, цікаві випадки з життя.

Під час проведення урочистої лінійки всі присутні вшанували пам'ять загиблих захисників України минулих років та сьогодення хвилиною мовчання.

Після закінчення лінійкикерівник фізичного виховання Третяк Сергій Валентинович оголосив програму свята «Козацькі розваги» та запросив команди на спортивний майданчик навчального закладу.

Програма змагань була дуже насиченою, вболівальники кожної команди хвилювалися та сумлінно підтримували своїх учасників.

Крім цього, слід зазначити, що завдання для команд були складені так, щоб перевірити здібності, силу звитягу, винахідливість учнів за різними напрямками військово-фізичної підготовки. Учасники змагань підіймали гирю (16кг), підтягувалися на поперечині, відтискалися від брусів, стрибали в довжину з місця, перетягували канат, жонглювали футбольним м’ячем, надавали першу медичну допомогу. Також була проведена воєнізована естафета та турнір зі стрільби.

Крім того, кожна команда заздалегідь отримала завдання обрати назву та гасло, з яким вони будуть виборювати перемогу. І можна зазначити, що гасла, які вигукували члени команд та їх вболівальники надавали натхнення та сили учасникам конкурсів.

Під час проведення змагань запрошені гості – представники десантних військ України, провели показові виступи для учнів. Так, зокрема, всі могли ознайомитися з правилами складання та користування парашутом, побачити бойові прийоми   спарингу та прийоми спортивного метання ножів.

Після завершення спортивної програми свята журі підбило підсумки змагань й було проведено урочисте нагородження переможців. Переможці були нагороджені грамотами Генерального штабу православного козацького війська, грамотами ДНЗ «МЦ ПТО» та продовольчими наборами від спонсору Маріупольського м’ясопереробного комбінату «Продрезерв».

Після оголошення результатів, учні групи, які навчаються за фахом «Кухар, кондитер» запросили всіх учасників та гостей до частування.

Разом з військовою польовою кухнею, учениці приготували традиційні козацькі страви: куліш, потапці, вергуни, узвар.

Патріотичне виховання молоді являється одним з головних у напрямку роботи колективу ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти». Показником її якості може слугувати той факт, що випускники закладу різних років, пішли захищати рідну землю в 2014 році добровольцями. У музею Центру створений спеціальний куток, присвячений воїнам АТО, в якому зібрані матеріали про цих учнів та зберігається військова форма одного з них.

Гості та учасники були задоволені проведеним святом.

Свято у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти"

02 жовтня у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» подвійне свято: 117 років з дня заснування навчального Центру і День Профтехосвіти.Розпочався день з урочистої лінійки, з метою виявлення обдарованої молоді, формування естетичного сприйняття навколишнього середовища, розвитку практичних навичок провели конкурс на кращу квіткову композицію і конкурс технічного декоративно-прикладного мистецтва.Сьогодні учнів та інженерно-педагогічний колектив Центру привітав в актовій залі голова профспілкового комітету ПРАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ» Дорошенко Ю.В. Він побажав учням Центру оптимізму, жаги до навчання, вдосконалення та віри в те, що будь – яка цеглина, закладена в ролі першої професії, знадобиться їм у житті. У цей святковий день за високі досягнення у вихованні підростаючого покоління Дорошенко Ю.В. нагородив кращих працівників Центру грамотами та подарунками.Ми схиляємо голови перед мудрістю учителя, вихователя, майстра, зусиллями якого твориться майбутнє нашого міста, всієї нашої держави.Із святом Вас, дорогі викладачі, майстри, хай щастить Вам всюди і завжди.

 День Знань у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

03 вересня в нашому закладі пройшли заходи до Дня Знань. Розпочався день з урочистої лінійки. Підняв Державний Прапор України кращий учень Центру - Екстрін Олексій. Урочисто привітала інженерно-педагогічний колектив, учнів, гостей та батьків директор ДНЗ «МЦ ПТО» Яковлєва Л.В. Перед учнями виступили начальник відділу кадрів ПРАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ» Кочетков В.М., заступник голови профспілкової організації ПРАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ» Чеботок О.В. представник Спілки Молоді м. Маріуполя Копотько О.В.

Для наших учнів Маріупольський центр професійно-технічної освіти став другим домом. Тут вони дорослішають, здобувають нові вміння, пізнають незвідане, і відчувають себе щасливими в колі своїх придбаних в стінах Центру, друзів. Першокурсникам ж, лише належить випробувати радість від майбутніх відкриттів і захоплюючої творчості, яка починається з 3 вересня…

З музичним привітанням для всіх виступив колектив «Натхнення» з піснею «Мир над Україною».

Наш колектив привітав Завертайло Геннадія, який під час літніх канікул вдруге став Чемпіоном світу з греко – римської боротьби і прославив наш заклад, наше місто, нашу державу.

Вітаємо всіх з початком нового навчального року!

 

2017 - 2018 навчальний рік

 Свято Вишиванки у м. Маріуполі

У м. Маріуполі 17 травня 2018р. тисячі місцевих жителів одягнули вишиті сорочки з нагоди відзначення Всесвітнього Дня Вишиванки. На святі вишиванки можна було побачити цілу колекцію вишиванок: дівчата красувалися у вишитих сукнях і віночках на головах, а хлопці у вишитих сорочках.

Учні ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» прийняли активну участь у всіх заходах, які були проведені під час свята. Під час параду у наших учнів було взято інтерв’ю, де вони поділилися враженнями від свята вишиванок. Дуже цікавими були: благодійний ярмарок, майстер класи, демонстрація багатства та різноманіття українських вишитих сорочок з різних регіонів держави, а також яскравий святковий концерт.

Наші учні і викладачі одягли національний одяг на роботу, на парад і діляться своїм фото у цьому вбрані, аби засвідчити, що вишиванка – це не тільки самобутньо, але і стильно. В орнаменті можна побачити сліди історії нашої країни та історії свого роду.

В цей день ми відчули почуття поваги і любові до українських національних традицій, до країни, один до одного.    

День Європи у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

18 травня 2018 р. в ДНЗ «МЦ ПТО», був проведений позакласний захід «Крок до Європи», присвячений Дню Європи в Україні.

Мета цього заходу – розширити інформаційне поле учнів про Європейський Союз; підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім`ї народів і безперечність її європейського вибору в майбутньому.

Захід «Крок до Європи» сприятиме вихованню в учнів поваги до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, а також почуття гордості за свою країну – Україну.

Учні  ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» 19 травня з задоволенням у парку ім. Гурова прийняли участь у фестивалі «День Європи». Особливим був ярмарок – гастрономічний фестиваль європейської кухні, були представлені ласощі з Традиційною Святковою атрибутикою - прапорами  та Національними кольорами країн учасниць ЄС.

В ігровій формі учні вчили прості фрази на різних мовах і отримували подарунки.

Учні мали можливість спілкуватися з представниками зарубіжних делегацій на тему: європейські цінності міцно пов’язують між собою країни Європи. 

  

  

Урок пам’яті в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» з нагоди 100 річчя бою під Крутами

         29 січня 2018 року з нагоди 100 річчя бою під Крутами, учні Центру разом з викладачем історії Мельник В.І., викладачем  української мови та літератури Ларіоновою Н.М. підготували урок пам’яті.

Подвиг Героїв Крут – символ мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини.

З метою виховання у учнів МЦ ПТО поваги до історичного минулого Українського народу, були проведені наступні заходи:

  • Книжкова виставка на тему: «За мирний світ під Крутами стояла країна молода»
  • Класні години на тему: «Подвиг молодих, 100 років потому…», «Станція Крути в історії України»
  • Виставка плакатів «Захист України ціною життя»
  • Позакласний захід: «Крути: подвиг і трагедія»

Добре кажуть: «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього!» И це дійсно так, бо так само як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим.

Пам’ятаємо Героїв Крут….

 

Шевченківські дні у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

З 3 по 12 березня в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» були проведені заходи вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка, з нагоди 204-річниці від дня його народження.

12 березня викладач Ларіонова Н.М. разом з учнями провела позакласний відкритий захід на тему: «Пророче слово Кобзаря». За традицією свято розпочали з виконання Гімну України у виконанні керівника гуртка «Натхнення» Малюги О.В., а також на заході лунала пісня «Читаю Кобзаря».

Кращі читці читали вірші великого поета, бо його слово було таким гарячим, що обпікало серце кожного українця невидимим вогнем. Українці завжди стоятимуть перед Шевченком, як перед своєю совістю, а в душах житиме його слово, сповнене любові і самопожертви.

Такі заходи направлені на розвиток в учнів Центру національної гідності, підвищення патріотичного духу.

  

Відкритий захід, присвячений Дню пам'яті жертвам голодомору 1932 - 1933 рр.  

23 листопада в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» пройшов відкритий захід, присвячений Дню пам'яті жертвам голодомору 1932 - 1933 рр.  

Викладач історії Ротмістрова О.С. разом з учнями-активістами підготували виступ та відеоматеріали до Дня пам’яті жертвам голодомору 1932-1933 р. та вшанували  хвилиною мовчання загиблих від голоду тих часів.

  У наш неспокійний час покоління ХХІ ст. мають чітко усвідомлювати масштаби витрат, що поніс народ України, адже саме йому доведеться робити висновки на майбутнє. І тому сьогодні ми маємо докласти всіх зусиль, щоб у майбутньому житті українського народу це ніколи не повторилося. Ми повинні донести до світу, що штучні голодомори радянської епохи були нашим українським Геноцидом.

26.11.2017р. не забудь запалити Свічку Пам’яті!

   

Уроки мужності  у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

    З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та виховання національно – патріотичної свідомості учнів у Державному навчальному закладі «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» були проведені уроки мужності в музеї, де руками учнів був оформлений куточок ,присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні та солдатам АТО.

Усі присутні вшанували пам’ять Небесної Сотні хвилиною мовчання. Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, вони загинули, щоб ми жили вільно і щасливо.

Була організована зустріч з випускником Стельмахом Валерієм, який служить  в армії і знаходиться у відпустці. Валерій провідав рідний заклад, розказав учням про реальну службу і звернув увагу на те, що його побратими не рахуються із ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної Батьківщини і  подарував музею нову  форму військового. Кращі учні навчального закладу у листопаді 2017 року разом з заступником директора Кондрючек Р.Ф. та соціальним педагогом Малюгою О.В. відвідали алею Небесної Сотні у м. Київі і поділилися враженнями від побаченого.

Учні Центру запалили свічки пам’яті.

 

 

Проведення тижня, присвяченого Дню захисника України та Дню українського козацтва

Сьогодні від кожного з нас залежить доля України та Донбасу, адже ми є творцями нової історії….. 14 жовтня – День захисника України та День українського козацтва став вже всенародним святом. Тому і  в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» традиційно пройшов тиждень під гаслом: «Відповідь нескореного народу».

Бібліотекарь Андрєєва З.В. організувала виставку до відзначення Дня захисника України, присвяченого 75- річчю від початку формування Української повстанської армії.

Класні керівники провели класні години на тему: «Мужність та відвага крізь покоління», «Українська повстанська армія - військово-політична формація українського визвольного руху».

13 жовтня була проведена урочиста лінійка, присвячена Дню захисника України та Дню українського козацтва. Учень групи №27 Маценко Денис підняв прапор України під звуки Гімну України. Свої привітання виразили директор МЦ ПТО Яковлєва Лілія Вікторівна та запрошені гості: офіцери з Маріупольського об’єднаного військкомату та військовослужбовці з Донецького прикордонного загону: старший прапорщик Кукуруза О.М., старший прапорщик         Добровольський Р.П., прапорщик Калмикова К.І., прапорщик Арбузов С.О.

Також на лінійці лунали пісні, які виконували художній керівник Малюга О.В. та члени колективу гуртка «Натхнення». На завершенні лінійці надали слово керівнику фізичного виховання Третяк Сергію Валентиновичу, який оголосив програму спортивного свята «Козацькі забави» та запросив команди на спортивний майданчик навчального закладу.

Програма змагань була дуже насиченою, вболівальники кожної команди сумлінно переживали та підтримували своїх учасників.

Переможцями стали:

«Піднімання гирі» - група №13 Балакін Богдан

«Підтягування на поперечині» - група №13 Наприєнко Євген

«Відтискання на брусах» - група №15 Диденко Іван

«Стрибки в довжину з місця» - група №15

 «Комплексно-силова вправа» - група №15 Федоренко Ігор

«Весела естафета» - група №13

«Перетягування канату» - група №15

Та загальнокомандне І місце отримала команда групи № 15

ІІ місце – команда групи № 13

В момент підведення підсумків змагань був організований показовий бій між Намазовим Саміром (гр.. №15) та Пантелеєвим Д. (гр.. №27), також був показовий виступ Чемпіона Європи з тяжкої атлетики (підняття штанги 160 кг), учня гр.. №15 Федоренко Ігоря.

Після оголошення переможців змагань, всі учасники та гості свята могли скоштувати традиційну страву польової кухні прикордонного загону м. Маріуполя, яку організував викладач з предмету «Захист Вітчизни» Локосов О.П., та страви наших кухарів, кондитерів (І та ІІ курсів).