Правове виховання

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

В рамках правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» з 16 по 20 вересня в ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» пройшов Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.
Під час Всеукраїнського тижня з протидії булінгу відбулися правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування у молоді нульової толерантності до явища булінгу.
В рамках інформаційної кампанії СтопБулінг загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» в закладі освіти на протязі тижня класними керівниками були проведені виховні години з теми: «Стоп Булінг». Метою цього уроку було вироблення нульової толерантності до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, навички надання і отримання допомоги.
Класним керівником Цивенко Я.І. було проведено тренінгове заняття для учнів з дитячої безпеки «Профілактика булінгу в учнівському середовищі. Як не стати учасником булінгу». Учні ознайомилися з поняттям булінг, його видами та проявами, розвивали навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування.
З учнями були проведені: вправа «Метод розтановки сил», перегляд відеороликів про булінг, обговорення теми Булінг, гра «Це булінг?», робота з формулою «stop-talk-walk», гра «Павутинка». Було обговорення, шо саме називають булінгом, як його розпізнати і що робити в складних ситуаціях, та звертатися за допомогою до дорослих (вчителів, психолога, батьків).Всі діти були активні, вступали в діалог, у кожного учня була нагода виразити своє ставлення щодо розглянутого питання.
Викладачем української мови та літератури Ларіоновою Н.М. було організовано написання есе на тему «Як довіряти і бути вдячним іншим».
Також було проведено анкетування серед учнів «Протидія булінгу», з якого було виявлено, що 75% респондентів вважають, що в Україні є така проблема, як булінг.
Учні Центру прийняли активну участь у конкурсі малюнків на тему «Булінгу скажемо – НІ!».
Тиждень завершився проведенням флешмобу #РазомПротиБулінгу.
Учні розміщували фото з хештеком #РазомПротиБулінгу на своїх сторінках в соціальних мережах, ділячись власними враженнями, переживаннями та думками з приводу булінгу серед молоді. В ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» постійно проводяться тренінгові заняття з учнями, своєчасно надається психологічна підтримка учням, ведеться корекційна робота по адаптації учнів, відбувається планомірна робота в підтримці доброзичливих відносин у нашому освітньому закладі.

Профілактична робота з учнями напередодні літніх канікул

В рамках проведення профілактичної роботи з дітьми напередодні літніх канікул до нашого освітнього закладу завітав лікар – нарколог місцевого наркологічного диспансеру Голуб О.В., яка провела профілактичну роботу з учнями, які знаходяться на обліку, а також по групам провела бесіду на тему: «Підлітки та їх шкідливі звички» з оглядом документального фільму.
А також організували зустріч з спеціалістами управління у справах дітей з питань пробації – Трамбовецькою Н.І. і Сенатосенко А.В. "Пробація" з англійської означає "виправлення", що, власне, і визначає роботу даного відділу. Вони провели профілактичну бесіду щодо правопорушень в літній період та відповідальність за них. Учні не тільки уважно слухали, а брали активну участь у обговоренні та мали можливість задати гостям питання, які найбільше їх хвилюють.


 

Участь заступника директора з НВР Кондрючек Р.Ф. у семінарі – практикумі на тему: «Булінг, як актуальна соціально – педагогічна проблема. Шляхи запобігання його проявам»

27.03.2019 року в місті Слов’янськ був проведений семінар – практикум на тему: «Булінг, як актуальна соціально – педагогічна проблема. Шляхи запобігання його проявам». В семінарі активну участь прийняла заступник директора з НВР Кондрючек Р.Ф., де поділилася профілактично – просвітницькою роботою щодо подолання булінгу (цькування) в Центрі. Були проведені наступні заходи:
1. Відкриття скриньки довіри.
2. Створена комісія, яка визнає – це булінг чи правопорушення.
3. Оформили окремий журнал, де будуть реєструватися випадки булінгу.
4. Провели анкетування на тему: «Що ми знаємо про булінг».
5. Склали плани роботи на місяць.
6. Запланували зустрічі з поліцейськими – медіаторами.


 

Тиждень попередження правопорушень учнів ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

В рамках тижня з профілактики правопорушень серед учнівської молоді МЦ ПТО заступником директора з НВхР Кондрючек Р.Ф. та соціальним педагогом Малюгою О.В. 31 жовтня та 06 листопада 2018 р. були організовані зустрічі з співробітниками Сектору ювенальної пробації Донецької області Трамбовецька Н.І., закріпленим за навчальним закладом, співробітником поліції Гороховець Р.В. та співробітниками управління патрульної поліції в Донецькій області: Бондаренко К.І., Крумплевська А.І., Крадожан А.Ю., Харакоз В.К. Представники Сектору ювенальної пробації підготували показ документального фільму «Сповідь злочинця», після чого тісно поспілкувалися з учнями, з метою обговорення даного фільму. Гороховець Р.В. після зустрічі надав індивідуальні консультації учням, які цього потребували та відповів на їхні запитання. Заключний день тижня з профілактики правопорушень серед учнівської молоді пройшов в форматі соціального діалогу між співробітниками патрульної поліції та учнями на тему: «Профілактика булінгу в освітньому просторі».

 

Участь активістів ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» 

у ІІ етапі проекту «Протидія всім формам ксенофобії та забезпечення рівності, включаючи рівність осіб, які належать до меншин та вразливих груп»

У листопаді  2017 року активісти  ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» взяли участь у І етапі  проекту:  «Протидія всім формам ксенофобії та забезпечення рівності, включаючи рівність осіб, які належать до меншин та вразливих груп» в освітньому домі прав людини в с. Количівка Чернігівської області, який проводили тренери Громадської організації «Донбас СОС».  Метою даного проекту було: зниження рівня ксенофобії, пропагування та впровадження однієї з основних Європейських цінностей - повага людської гідності, демократії, верховенства закону та  прав людини.

ІІ етап проекту відбувся 01-02.02.2018 року  та передбачав супервізію набутих навичок під час І етапу проекту. На базі Молодіжного центру ДНЗ «МЦ ПТО» учасники проекту провели тренінг, тема якого відповідала темі проекту. Учні були в якості тренерів та продемонстрували іншим слухачам (вихованцям з різних навчальних закладів, які відвідують Молодіжний центр) те, чому навчилися на І етапі проекту: провели цікаві вправи для кращого розуміння таких понять як «Ксенофобія, «Толерантність» , «Дискримінація», показали соціальні ролики,  організували та провели форум-театр та кіноклуб.

У другий день супервізії керівники проекту: Селютіна Н., Кузнєцова І., Корнієнко Г. та Агафонов М. надали свої рекомендації  та поділилися корисними порадами з нашими активістами.  ІІ етап проекту закінчився врученням сертифікатів, пам’ятними фото. Після цього відбувся круглий стіл з директором МЦ ПТО Яковлєвою Л.В., на якому обговорили плани на майбутнє. Зустріч закінчилася традиційною екскурсією по навчальному закладу та у музеї МЦ ПТО.

    

  

 

 Презентація на тему:  "Право в житті людини" Гребенік Поліна