Правове виховання

Краще попередити, ніж долати наслідки...

5 лютого 2020 року в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» відбулась зустріч з представниками патрульної поліції.
Здобувачі освіти уважно слухали розповідь правоохоронців про особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх, види і підстави адміністративної відповідальності. Працівники поліції дали змістовні відповіді на запитання, які виникали у здобувачів освіти під час бесіди. Окрім загальної теорії, під час правової бесіди поліцейські нагадали всім і основні правила безпечної поведінки, розповіли про конкретні неприємні ситуації, у які можна потрапити через власну необережність, і як їх уникнути.
Організація бесід і зустрічей здобувачів освіти з правоохоронцями є традиційною формою превентивної роботи в Центрі, вона дозволяє здобувачам освіти реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність негативних наслідків протиправної поведінки і не допускати її в майбутньому.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Ротмістрова О.С. подякувала працівникам поліції за проведену інформаційно-роз’яснювальну роботу та наголосила, що краще попередити будь яку неприємну ситуацію, а ніж потім її вирішувати.

 

Тиждень права

В  ДНЗ "Маріупольський центр професійно - технічної освіти" з 09.12 по 13.12.2019 р. було проведено Всеукраїнський тиждень права, приурочений до проголошення Загальної декларації прав людини.
У рамках тижня були проведені наступні заходи:
09.12.2019р. конкурс стіннівок та малюнків на правову тематику.
11.12.2019р. викладач суспільних дисциплін Назаренко Ольга Ігорівна провела інформаційну годину « 10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини», ставлячи собі на мету розповісти учням про їхні права й свободи, визначені загальною декларацією прав людини; навчити правильно реалізовувати свої права; виховувати в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших. Проінформувати учнів про явище торгівлі людьми як прояву сучасного рабства, про причини та наслідки дискримінації. Присутні переглянули підготовлену презентацію, відеоролики ( « Життя на продаж», «Ловці мрій»).Викладач побажала присутнім в майбутньому зробити свідомий і виважений вибір і нагадала, що з будь- якої ситуації можна знайти вихід. Інформаційна година була закінчена віршем « Людяність» (Є.Бабій).
12.12.2019р. заступник директора з НВхР Ротмістрова О.С. організувала зустріч зі спеціалістами Безоплатної вторинної правової допомоги та старшим інспектором Сектора ювенальної пробації Тромбовецькою Н.І., які провели бесіди щодо правової допомоги неповнолітнім та профілактики правопорушень.
13.12.2019 р. між учнями 1та 2 курсу була проведена правова вікторина «Права та цивільно-правова відповідальність дітей»
Мета вікторини: ознайомити учнів з правами дитини в Україні, навчити учнів захищати свої права, з’ясувати відмінність прав дітей та дорослих, виховувати інтерес до правових знань. Під час вікторини учні із захопленням відповідали на запитання, розгадували кросворд, вирішували ситуативні завдання, розв’язували ситуації. Учні активно приймали участь і дуже жваво реагували на завдання і запитання. Учасники і переможці були нагородженні.


 

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

В рамках правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» з 16 по 20 вересня в ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» пройшов Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.
Під час Всеукраїнського тижня з протидії булінгу відбулися правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування у молоді нульової толерантності до явища булінгу.
В рамках інформаційної кампанії СтопБулінг загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» в закладі освіти на протязі тижня класними керівниками були проведені виховні години з теми: «Стоп Булінг». Метою цього уроку було вироблення нульової толерантності до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, навички надання і отримання допомоги.
Класним керівником Цивенко Я.І. було проведено тренінгове заняття для учнів з дитячої безпеки «Профілактика булінгу в учнівському середовищі. Як не стати учасником булінгу». Учні ознайомилися з поняттям булінг, його видами та проявами, розвивали навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування.
З учнями були проведені: вправа «Метод розтановки сил», перегляд відеороликів про булінг, обговорення теми Булінг, гра «Це булінг?», робота з формулою «stop-talk-walk», гра «Павутинка». Було обговорення, шо саме називають булінгом, як його розпізнати і що робити в складних ситуаціях, та звертатися за допомогою до дорослих (вчителів, психолога, батьків).Всі діти були активні, вступали в діалог, у кожного учня була нагода виразити своє ставлення щодо розглянутого питання.
Викладачем української мови та літератури Ларіоновою Н.М. було організовано написання есе на тему «Як довіряти і бути вдячним іншим».
Також було проведено анкетування серед учнів «Протидія булінгу», з якого було виявлено, що 75% респондентів вважають, що в Україні є така проблема, як булінг.
Учні Центру прийняли активну участь у конкурсі малюнків на тему «Булінгу скажемо – НІ!».
Тиждень завершився проведенням флешмобу #РазомПротиБулінгу.
Учні розміщували фото з хештеком #РазомПротиБулінгу на своїх сторінках в соціальних мережах, ділячись власними враженнями, переживаннями та думками з приводу булінгу серед молоді. В ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» постійно проводяться тренінгові заняття з учнями, своєчасно надається психологічна підтримка учням, ведеться корекційна робота по адаптації учнів, відбувається планомірна робота в підтримці доброзичливих відносин у нашому освітньому закладі.

Профілактична робота з учнями напередодні літніх канікул

В рамках проведення профілактичної роботи з дітьми напередодні літніх канікул до нашого освітнього закладу завітав лікар – нарколог місцевого наркологічного диспансеру Голуб О.В., яка провела профілактичну роботу з учнями, які знаходяться на обліку, а також по групам провела бесіду на тему: «Підлітки та їх шкідливі звички» з оглядом документального фільму.
А також організували зустріч з спеціалістами управління у справах дітей з питань пробації – Трамбовецькою Н.І. і Сенатосенко А.В. "Пробація" з англійської означає "виправлення", що, власне, і визначає роботу даного відділу. Вони провели профілактичну бесіду щодо правопорушень в літній період та відповідальність за них. Учні не тільки уважно слухали, а брали активну участь у обговоренні та мали можливість задати гостям питання, які найбільше їх хвилюють.


 

Участь заступника директора з НВР Кондрючек Р.Ф. у семінарі – практикумі на тему: «Булінг, як актуальна соціально – педагогічна проблема. Шляхи запобігання його проявам»

27.03.2019 року в місті Слов’янськ був проведений семінар – практикум на тему: «Булінг, як актуальна соціально – педагогічна проблема. Шляхи запобігання його проявам». В семінарі активну участь прийняла заступник директора з НВР Кондрючек Р.Ф., де поділилася профілактично – просвітницькою роботою щодо подолання булінгу (цькування) в Центрі. Були проведені наступні заходи:
1. Відкриття скриньки довіри.
2. Створена комісія, яка визнає – це булінг чи правопорушення.
3. Оформили окремий журнал, де будуть реєструватися випадки булінгу.
4. Провели анкетування на тему: «Що ми знаємо про булінг».
5. Склали плани роботи на місяць.
6. Запланували зустрічі з поліцейськими – медіаторами.


 

Тиждень попередження правопорушень учнів ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

В рамках тижня з профілактики правопорушень серед учнівської молоді МЦ ПТО заступником директора з НВхР Кондрючек Р.Ф. та соціальним педагогом Малюгою О.В. 31 жовтня та 06 листопада 2018 р. були організовані зустрічі з співробітниками Сектору ювенальної пробації Донецької області Трамбовецька Н.І., закріпленим за навчальним закладом, співробітником поліції Гороховець Р.В. та співробітниками управління патрульної поліції в Донецькій області: Бондаренко К.І., Крумплевська А.І., Крадожан А.Ю., Харакоз В.К. Представники Сектору ювенальної пробації підготували показ документального фільму «Сповідь злочинця», після чого тісно поспілкувалися з учнями, з метою обговорення даного фільму. Гороховець Р.В. після зустрічі надав індивідуальні консультації учням, які цього потребували та відповів на їхні запитання. Заключний день тижня з профілактики правопорушень серед учнівської молоді пройшов в форматі соціального діалогу між співробітниками патрульної поліції та учнями на тему: «Профілактика булінгу в освітньому просторі».

 

Участь активістів ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» 

у ІІ етапі проекту «Протидія всім формам ксенофобії та забезпечення рівності, включаючи рівність осіб, які належать до меншин та вразливих груп»

У листопаді  2017 року активісти  ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» взяли участь у І етапі  проекту:  «Протидія всім формам ксенофобії та забезпечення рівності, включаючи рівність осіб, які належать до меншин та вразливих груп» в освітньому домі прав людини в с. Количівка Чернігівської області, який проводили тренери Громадської організації «Донбас СОС».  Метою даного проекту було: зниження рівня ксенофобії, пропагування та впровадження однієї з основних Європейських цінностей - повага людської гідності, демократії, верховенства закону та  прав людини.

ІІ етап проекту відбувся 01-02.02.2018 року  та передбачав супервізію набутих навичок під час І етапу проекту. На базі Молодіжного центру ДНЗ «МЦ ПТО» учасники проекту провели тренінг, тема якого відповідала темі проекту. Учні були в якості тренерів та продемонстрували іншим слухачам (вихованцям з різних навчальних закладів, які відвідують Молодіжний центр) те, чому навчилися на І етапі проекту: провели цікаві вправи для кращого розуміння таких понять як «Ксенофобія, «Толерантність» , «Дискримінація», показали соціальні ролики,  організували та провели форум-театр та кіноклуб.

У другий день супервізії керівники проекту: Селютіна Н., Кузнєцова І., Корнієнко Г. та Агафонов М. надали свої рекомендації  та поділилися корисними порадами з нашими активістами.  ІІ етап проекту закінчився врученням сертифікатів, пам’ятними фото. Після цього відбувся круглий стіл з директором МЦ ПТО Яковлєвою Л.В., на якому обговорили плани на майбутнє. Зустріч закінчилася традиційною екскурсією по навчальному закладу та у музеї МЦ ПТО.

    

  

 

 Презентація на тему:  "Право в житті людини" Гребенік Поліна