Правове виховання

Профілактична робота з учнями напередодні літніх канікул

В рамках проведення профілактичної роботи з дітьми напередодні літніх канікул до нашого освітнього закладу завітав лікар – нарколог місцевого наркологічного диспансеру Голуб О.В., яка провела профілактичну роботу з учнями, які знаходяться на обліку, а також по групам провела бесіду на тему: «Підлітки та їх шкідливі звички» з оглядом документального фільму.
А також організували зустріч з спеціалістами управління у справах дітей з питань пробації – Трамбовецькою Н.І. і Сенатосенко А.В. "Пробація" з англійської означає "виправлення", що, власне, і визначає роботу даного відділу. Вони провели профілактичну бесіду щодо правопорушень в літній період та відповідальність за них. Учні не тільки уважно слухали, а брали активну участь у обговоренні та мали можливість задати гостям питання, які найбільше їх хвилюють.


 

Участь заступника директора з НВР Кондрючек Р.Ф. у семінарі – практикумі на тему: «Булінг, як актуальна соціально – педагогічна проблема. Шляхи запобігання його проявам»

27.03.2019 року в місті Слов’янськ був проведений семінар – практикум на тему: «Булінг, як актуальна соціально – педагогічна проблема. Шляхи запобігання його проявам». В семінарі активну участь прийняла заступник директора з НВР Кондрючек Р.Ф., де поділилася профілактично – просвітницькою роботою щодо подолання булінгу (цькування) в Центрі. Були проведені наступні заходи:
1. Відкриття скриньки довіри.
2. Створена комісія, яка визнає – це булінг чи правопорушення.
3. Оформили окремий журнал, де будуть реєструватися випадки булінгу.
4. Провели анкетування на тему: «Що ми знаємо про булінг».
5. Склали плани роботи на місяць.
6. Запланували зустрічі з поліцейськими – медіаторами.


 

Тиждень попередження правопорушень учнів ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

В рамках тижня з профілактики правопорушень серед учнівської молоді МЦ ПТО заступником директора з НВхР Кондрючек Р.Ф. та соціальним педагогом Малюгою О.В. 31 жовтня та 06 листопада 2018 р. були організовані зустрічі з співробітниками Сектору ювенальної пробації Донецької області Трамбовецька Н.І., закріпленим за навчальним закладом, співробітником поліції Гороховець Р.В. та співробітниками управління патрульної поліції в Донецькій області: Бондаренко К.І., Крумплевська А.І., Крадожан А.Ю., Харакоз В.К. Представники Сектору ювенальної пробації підготували показ документального фільму «Сповідь злочинця», після чого тісно поспілкувалися з учнями, з метою обговорення даного фільму. Гороховець Р.В. після зустрічі надав індивідуальні консультації учням, які цього потребували та відповів на їхні запитання. Заключний день тижня з профілактики правопорушень серед учнівської молоді пройшов в форматі соціального діалогу між співробітниками патрульної поліції та учнями на тему: «Профілактика булінгу в освітньому просторі».

 

Участь активістів ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» 

у ІІ етапі проекту «Протидія всім формам ксенофобії та забезпечення рівності, включаючи рівність осіб, які належать до меншин та вразливих груп»

У листопаді  2017 року активісти  ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» взяли участь у І етапі  проекту:  «Протидія всім формам ксенофобії та забезпечення рівності, включаючи рівність осіб, які належать до меншин та вразливих груп» в освітньому домі прав людини в с. Количівка Чернігівської області, який проводили тренери Громадської організації «Донбас СОС».  Метою даного проекту було: зниження рівня ксенофобії, пропагування та впровадження однієї з основних Європейських цінностей - повага людської гідності, демократії, верховенства закону та  прав людини.

ІІ етап проекту відбувся 01-02.02.2018 року  та передбачав супервізію набутих навичок під час І етапу проекту. На базі Молодіжного центру ДНЗ «МЦ ПТО» учасники проекту провели тренінг, тема якого відповідала темі проекту. Учні були в якості тренерів та продемонстрували іншим слухачам (вихованцям з різних навчальних закладів, які відвідують Молодіжний центр) те, чому навчилися на І етапі проекту: провели цікаві вправи для кращого розуміння таких понять як «Ксенофобія, «Толерантність» , «Дискримінація», показали соціальні ролики,  організували та провели форум-театр та кіноклуб.

У другий день супервізії керівники проекту: Селютіна Н., Кузнєцова І., Корнієнко Г. та Агафонов М. надали свої рекомендації  та поділилися корисними порадами з нашими активістами.  ІІ етап проекту закінчився врученням сертифікатів, пам’ятними фото. Після цього відбувся круглий стіл з директором МЦ ПТО Яковлєвою Л.В., на якому обговорили плани на майбутнє. Зустріч закінчилася традиційною екскурсією по навчальному закладу та у музеї МЦ ПТО.

    

  

 

 Презентація на тему:  "Право в житті людини" Гребенік Поліна