Цивільний захист

План заходів щодо загальновійськової підготовки працівників та здобувачів освіти до національного спротиву на 2022-2023 роки у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» 

Будь-яка криза змінює наше повсякденне життя. Коли стається надзвичайна ситуація, прості речі, до яких ми звикли, швидко можуть стати недоступними.
В сучасному світі, окрім військової загрози, поширилися атаки на критичну інфраструктуру, транспорт, IT-систему, комунікації тощо. Наприклад, в результаті атак можуть виникнути проблеми з медичними послугами, системами зв’язку та електропостачання.Коли безпека суспільства під загрозою,
готовність до взаємної допомогти стає вирішальною. Варто пам’ятати, що гарна підготовка – запорука кращої допомоги близьким і тим, хто особливо її потребує. Чітке розуміння алгоритму дій допоможе ефективніше впоратися з кризою та зменшити негативні наслідки для суспільства загалом. У брошурі ви знайдете практичні поради, які можуть стати корисними в надзвичайних ситуаціях і під час війни. Зберігайте брошуру в доступному місці, аби в необхідний момент змогти швидко ними скористатися. Завантажити брошуру
 

Дизайн користувача Яна Цивенко

 15 лютого в ДНЗ "МЦ ПТО" відбувся перший день навчання (стройова підготовка) з загальновійськової підготовки працівників до національного спротиву.

 

Тиждень протипожежних заходів

З метою вжиття упереджувальних пізнавальних заходів з пожежної безпеки, виконання вимог законодавчих та нормативних актів з пожежної охорони, посилення протипожежного захисту в Державному навчальному закладі «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» в період з 16 по 20 грудня 2019 року було проведено тижневик протипожежних заходів.
Під час «Тижня протипожежних заходів» було проведено:
- класними керівниками тематичні виховні години;
- членами Добровільної пожежної дружини бесіди з метою розкриття інформації про вибухонебезпечні предмети та речовини, про їх загрозу життю та здоров’ю людини;
- навчання порядку дій повідомлення відповідним службам про небезпечні ситуації;
- навчання використанню елементарними засобами засобів гасіння вогню;
- практичне заняття з відпрацювання планів евакуації в разі надзвичайних ситуацій;
- позапланові інструкції з працівниками та здобувачами освіти з питань неухильного виконання вимог техногенної та пожежної безпеки;
- навчання з надання першої (долікарської) допомоги.
Такі змістовні заходи, які проведені під час тижневика протипожежних заходів, в яких приймають участь здобувачі освіти, педагогічний колектив та обслуговуючий персонал закладу, приносять велику користь, дають велику змогу навчити розумінню того, що найважливіше для людини – це здоров’я та життя.

День цивільного захисту

Щоб навчити учнів Центру діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 29 травня 2019 року у нашому освітньому закладі відбувся День цивільного захисту.
Учні та педагогічний колектив Центру удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя.
Вранці учні зібрались на плацу Центру на урочисту лінійку, де було оголошено план проведення Дня цивільного захисту.
На першому уроці у цікавій та змістовній формі класні керівники розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах; провели вікторини «Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях».
Протягом дня учні мали змогу переглянути виставки плакатів, стіннівок, малюнків; практично ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри.
Учні продемонстрували надання першої медичної допомоги. Завершальним етапом була евакуація Центру, де учні і колектив продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій.
День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально. Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

 

22 травня 2018 р. в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» пройшов  фінальний етап  підготовки в системі цивільного захисту.

Відповідно до положень Кодексу цивільного захисту і наказу № 113 для дій при виникненні надзвичайних ситуацій на території  Центру були створені  формування:

 • евакуаційна комісія, голова І.І. Литвиненко,
 • аварійно-рятувальна група, командир Т.В. Сивоконь,
 • група охорони правопорядку, командир Р.Ф. Кондрючек,
 • ланка оповіщення і зв'язку, командир М.І. Зоріна,
 • ланка пожежогасіння, командир В.В. Сосунов,
 • ланка обслуговування притулку, командир Т.П.  Бушланова,
 • санітарний пост надання першої долікарської допомоги, командир  М.І.  Константинова,
 • пункт видачі РХЗ, начальник Т.А. Коломийко. 

З початку січня і до середини квітня всі зазначені формування проводили тренування по діям в надзвичайних ситуаціях і проходили теоретичну підготовку відповідно до річного плану. 

В ході навчань були проведені:

 • уроки з основ цивільного захисту та з безпеки життедіяльності,
 • конкурс стіннівок і плакатів,
 • перевірка роботи пункту РХЗ,
 • імітація ліквідації виникнення пожежі,
 • перевірка готовності до виконання робіт аварійно-рятувальної групи,
 • навчальна евакуація з будівлі Центру,
 • тренувальне заповнення тимчасового укриття,
 • надання першої долікарської допомоги умовно постраждалому,
 • вікторина по знанню основ ЦЗ. 

Додатково діяли ланка оповіщання і зв'язку і пост радхім спостереження.

Головний девіз Дня цивільної охорони: «Запобігті, врятувати, допомогти».  Підсумки дій учасників навчання правильності їх виконання підвела фахівець Маріупольської ланки Донецької обласної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту – Ахбаш І.В.

День цивільного захисту пройшов організовано, всі заплановані заходи проведені, але сподіваємося, що набуті знання і навички ніколи не знадобляться нашим учням і вчителям. Ми віримо в мирне і щасливе майбутнє України!