27 січня Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту

Новина опублікована: 27.01.2021р. о 12:15

27 січня Міжнародний День пам'яті жертв Голокосту. В ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» викладачка історії Назаренко О.І., розповіла про страшні та трагічні події 1933-1945 р.р. Здобувачі освіти переглянули підготовлену презентацію і документальний фільм до Дня пам'яті жертв Голокосту.
Голоко́ст — переслідування і масове знищення євреїв і ромів у Німеччині під час Другої світової війни; систематичне переслідування і знищення європейських євреїв і циганів нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933 — 1945 років; геноцид єврейського народу в часи Другої світової війни, внаслідок якого загинуло до 6 мільйонів осіб.
Як жертв Голокосту зазвичай сприймають також інші етнічні та соціальні спільноти, яких нацисти переслідували і знищували за приналежність до цих спільнот (роми, масони, безнадійно хворі тощо) Тобто, у ширшому розумінні, голокост — систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня.