У ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» викладачки української мови та літератури провели літературно-мистецьку композицію до 150-річчя від дня народження Василя Стефаника

Новина опублікована: 08.06.2021р. о 09:12

 У ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» викладачки української мови та літератури провели літературно-мистецьку композицію до 150-річчя від дня народження Василя Стефаника «...Він уміє найпростішими засобами справити якнайбільше враження» (Леся Українка).
Сільська ідентичність завжди була важливою для Стефаника-політика і Стефаника-письменника. Як політик він боровся за покращення життя селян. Як письменник писав для і про селян: «Я писав тому, щоб струни душі нашого селянина так кріпко настроїти і натягнути, щоби з того вийшла велика музика Бетховена» (В. Стефаник).
Викладачка Оксана Михавчук наголосила, що основною діяльністю для Стефаника завжди залишалась політика. У 1985 його арештували за виступ на селянських мітингах, де він викривав антинародний характер державних інституцій. Розвиток трагічних подій в країні переконало письменника в тому, що тогочасний режим ворожий народові, несе йому горе і страждання.
Василь Стефаник був справжнім патріотом України й завжди мав свою точку зору на події, які відбувалися в його рідній країні. За це його не любила тогочасна влада, а ми пишаємося ним, бо без таких людей не можна було б закласти фундамент нашої незалежності.