Профорієнтаційна робота

МОЛОДЬ ОБИРАЄ МАЙБУТНЄ РАЗОМ З ДНЗ «МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ»

12 серпня 2021 року ДНЗ "Маріупольський центр професійно-технічної освіти" взяв участь у загальнообласній ярмарці вакансій для молоді «Обираємо майбутнє разом!», яка була організована Донецькою обласною службою зайнятості до Міжнародного дня молоді.
Програма ярмарку включала різні напрями активної кооперації з шукачами роботи, які проходили на 4 локаціях: «#ТвояКар’єра», «#ТвояМожливість», «#ТвійВибір», «#ТвійУспіх» з презентаціями провідних роботодавців міста та професійно-технічних і вищих закладів освіти, ознайомленням молоді з актуальними вакансіями та сучасними вимогами до претендентів на робочі місця, бізнес-тренінгами для орієнтації на самозайнятість із залученням представників бізнесу, міжнародних організацій, молодіжних центрів, а також з проведенням профорієнтаційної роботи з молоддю.
Запрошували молодь на навчання представники ДНЗ "Маріупольський центр професійно-технічної освіти".
Ярмарок вакансій видався цікавим і змістовним. Результати анкетування учасників довели дієвість заходу та його актуальність.
Широкий спектр різноманітних послуг отримали більше 500 осіб.

 

Профорієнтаційні тренінги

З 9.12.2019 по 13.12.2019 року педагогічний колектив ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» провів профорієнтаційні тренінги у 9 – 11 класах у закладах загальної середньої освіти з популяризації робітничих професій: «Машиніст крана металургійного виробництва», «Помічник машиніста тепловоза, слюсар з ремонту рухомого складу», «Слюсар-ремонтник, електрозварник ручного зварювання», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Маляр, штукатур», «Кухар, кондитер».
Наш освітній заклад підготувався і взяв активну участь у профорієнтаційних тренінгах у місті Маріуполі. Були проведені зустрічі з учнями в 4-х школах нашого міста №10, 65, 25, 15. Мета профорієнтаційних тренінгів - підвищити престиж робітничої професії, орієнтувати на ті професії, які користуються популярністю в Маріуполі. Під час тренінгу учні 9 – 11 класів дізналися про професії, яким навчають в ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти», переглянули фільм про наш Центр, поспілкувалися із викладачами та майстрами виробничого навчання, отримали консультації з правил прийому та пільгового вступу, поцікавилися перспективами працевлаштування після здобуття професії.

Участь ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» у ярмарку професій

22 травня 2019 року Маріупольським міським центром зайнятості був організований ярмарок професій на тему: «Живи, навчайся і працюй у рідному місті». Наш освітній заклад підготувався і взяв активну участь у ярмарку професій. Вся профорієнтаційна робота була направлена на те, щоб учні шкіл Маріуполя обрали наш Центр і стали кваліфікованими робітниками, майбутніми азовстальцями.
Директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко заявила, що мета цьогорічного ярмарку вакансій - підвищити престиж робітничої професії, орієнтувати на ті професії, які користуються популярністю в Маріуполі. Заступник міського голови Сергій Захаров, в свою чергу, заявив, що сьогодні в місті 1700 вакантних місць інженерних і робітничих професій.
Наш освітній заклад готовий прийняти всіх бажаючих, які вирішили отримати першу робітничу професію.
 

День відкритих дверей у Центрі


ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» давно славиться своїми добрими традиціями. Одна з них проводити щороку День відкритих дверей для учнів шкіл м. Маріуполя.
Цього дня до Центру завітали вчителі та учні випускних класів. Вони мали можливість поспілкуватися із майстрами, з викладачами, учнями, оглянули музей навчального закладу, кабінети, виставки учнівських робіт, були присутні в майстернях з професій «кухар, кондитер», «слюсар – ремонтник, електрозварник ручного зварювання», «помічник машиніста тепловоза», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «маляр, штукатур», «машиніст крана металургійного виробництва».
За свою багаторічну діяльність Центру є чим похвалитися. Це впровадження інтерактивних методів навчання, проектна діяльність, участь у виставках «Сучасні заклади освіти», конкурсах, виховних заходах.
Перед учнями виступила заступник директора з НВР Кондрючек Р.Ф. яка познайомила з історією Центру, досягненнями учнів, викладачів, розповіла про перспективи на майбутнє.
Під час зустрічі – спілкування абітурієнти дізналися про професії, яким тут навчають, поспілкувалися із керівним та викладацьким складом навчального закладу, отримали консультації з правил прийому та пільгового вступу, поцікавилися перспективами працевлаштування після здобуття професії.
У кінці зустрічі перед учнями виступив Дудко І.А. – викладач фізичної культури, тренер з греко – римської боротьби, який поділився досягненнями учнів, як стали призерами обласних, міжнародних і світових змагань.
Проведений захід нікого не залишив байдужим.


 

Профорієнтаційна робота Центру

В ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» на протязі року систематично проводиться профорієнтаційна робота інженерно – педагогічного колективу з учнями шкіл міста Маріуполь, а також з учнями, які проживають в селах і районних центрах. Були проведені зустрічі з учнями в 35-ти школах нашого міста. Створений силами колективу фільм «Славетна історія Центру» дуже подобається учням шкіл, де вони мають можливість переглянути не тільки історію нашого навчального закладу, але і історію нашого міста. За 117 років наш заклад підготував десятки тисяч кваліфікованих робітників для ПРАТ МК «Азовсталь» та інших підприємств міста Маріуполя.

Регіональний форум «Живи і працюй в Україні»

Маріупольським міським центром зайнятості спільно з Департаментом освіти Маріупольської міської ради 20.11.2018 року у палаці культури «Молодіжний» провели регіональний форум «Живи і працюй в Україні» для учнівської молоді. Учні ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» взяли активну участь у Форумі, оформили свій стіл яскравим інформаційно-роздатковим матеріалом, робочим одягом щодо професії, інструментом, макетом, а також підготували відеопрезентацію нашого навчального закладу, який 85 років готує кваліфікованих робітників для ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ» та інші підприємства м. Маріуполя. Ми вважаємо, що треба жити і працювати в рідній Україні.

 

Участь учнів ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» у місцевому профорієнтаційному заході для учнівської молоді м. Маріуполя – «Мандри у світ професій»

Маріупольським міським центром зайнятості спільно з Департаментом освіти Маріупольської міської ради з метою професійної орієнтації загальноосвітніх шкіл міста на здобуття професій, актуальних на ринку праці регіону, 30 жовтня 2018 р. була організована  зустріч учнівської молоді  Маріуполя, під час якого були представлені презентації навчальних закладів міста Маріуполя на тему: «Чому саме до нас?» Учні Центру підготували презентацію по професіям,а члени гуртка  «Натхнення» виконали  пісню « Бригада  малярів», під час заходу  наші дівчата дали інтерв’ю місцевому телебаченню і дали  відповідь, чому саме до нас  треба йти  навчатися. За активну участь у профорієнтаційному заході « Мандри у світ професій» учні Центру були нагороджені Почесною грамотою.