Предметні тижні

Тиждень іноземної мови та зарубіжної літератури

З 07.02.2022 до 11.02.2022 у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» з метою формування комунікативної компетенції, базою для якої є комунікативні уміння, сформовані на основі мовних знань і навичок пройшов тиждень іноземної мови та зарубіжної літератури. Здобувачі освіти навчального закладу із задоволенням взяли участь у заходах:
1.Понеділок 07.02.2022 - усний журнал "Подорожуючи світом".
2. Вівторок 08.02.2022 - онлайн - тренажер "Граємо, навчаючись"
3. Середа 09.02.2022 - позакласний захід "Джон Грін - відомий письменник, блогер".
4. Четвер 10.02.2022 - позакласний захід "Знання німецької мови - шлях до успішної кар'єри".
5. П'ятниця 11.02.2022 - сходинки до знань "Цікаво про все".
11.02.2022р. підведено підсумки проведення тижня. Підготовані інтерактивні завдання, що були розміщені на Classroom для здобувачів освіти, перевірені. Переможцями стали група № 33.
На платформі Classroom було розміщено фотозвіт про проведені позакласні заходи.

 Тиждень енергетика

З 22.12.21 до 28. 12.21 в ДНЗ МЦПТО пройшов Тиждень енергетика, присвячений Дню енкргетика (22 грудня) . МК «Енергетичних дисциплін» підготувала програму Тижня:
• 22 – 24 грудня – марафон серед професій закладу на кращу стіннівку до Дня енергетика
• 22 грудня – Позакласний захід для першокурсників: «Подорож у світ робототехніки» (готують II та III курси під керівництвом майстра в/н Панькової
• 23 – 27 грудня – конкурс рефератів на тему: «Енергетика – двигун економіки»
• 28 грудня – Електромонтер 2021 (ДКА з професії: «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» гр. № 10Г)
Переможцями Тижня енергетика журі одностайно визнало здобувачів освіти з професії: «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»
Яскраві моменти Тижня…

Тиждень української мови та літератури

З 8 до 13 листопада 2021 року у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» пройшов тиждень української мови та літератури. Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Перешкодою не стало, навіть, те, що здобувачі освіти навчалися дистанційно.
Викладачка української мови та літератури Михавчук О.П. провела наступні заходи:
1) З 08.11.2021 – на платформі GoogleClassroom здобувачі освіти мали змогу переглянути цікаві матеріали про рідну мову.
2) 09.11.2021 педагогічний колектив і здобувачі освіти долучилися до написання Всеукраїнського Радіодиктанту єдності.
3) Здобувачі освіти групи № 33 у середу 11.11.2021 взяли участь у мовознавчому конкурсі «Шануймо рідне слово»
4) 12.11.2021 кращі знавці української мови взяли участь у І етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу ім. П. Яцика.
5) 13.11.2021 викладачка української мови підвела підсумки проведення тижня: подякувала здобувачам освіти за участь у заходах; привітала здобувачку освіти групи № 39 Абашину А. з перемогою у регіональному етапі конкурсу знавців української мови ім.. Т.Шевченка та у І етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу ім. П. Яцика.

Проведення тижня української мови та літератури дає змогу здобувачам освіти проявити свою любов до рідного слова, Батьківщини.

 З 22 до 26 листопада у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» відбувся тиждень історії 

 Здобувачі освіти отримали цікаву та нову інформацію з історії. Мали можливість взяти участь у різноманітних заходах:
1. Тестуванні: "Що ви знаєте про Україну?»
2. У конкурсі електронних презентацій на тему: "Видатні постаті України"
3. У конкурсі на кращий кросворд, ребус, головоломку, твір "Подорож у минуле".
4. Розгадуванні кросвордів і числобусу.
Переглянули відео: "Історія України за 10 хвилин", презентацію "Історичне минуле нашого народу".

У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодомору в Україні 1932-1933 років. На платформі GoogleClassroom здобувачі освіти мали змогу переглянути презентацію " Ми молоді весняні
квіти, голодні, босі і роздіті.." та опрацювати інформацію "Голодомор в Україні: що ми маємо про нього пам'ятати".

26 листопада викладачки історії Назаренко О.І. та української літератури Михавчук О.П. провели інтегрований відеоурок на платформі Zoom: «Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу».

 

 

 

 Тиждень енергозбереження

 З 08 по 12 листопада 2021 року в ДНЗ Маріупольський центр професійно –технічної освіти пройшов тиждень енергозбереження. В рамках тижня були проведені: конкурс он – лайн стіннівок, конкурс рефератів та позакласний захід на тему: «Енергетичний калейдоскоп» (група №11Г за професією: «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»). Під час позакласного заходу біла розкрита проблема раціональності та ефективності використання енергоресурсів, впровадження технологій енергозбереження та пошуку альтернативних джерел енергії.
Переможцями стали:
I місце – здобувачі освіти з професії: «Помічник машиніста тепловоза, слюсар рухомого складу»;
II місце – здобувачі освіти з професії: «Слюсар – ремонтник, електрозварник ручного зварювання»;
III місце – здобувачі освіти з професії: «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

РЕФЕРАТИ        ПРЕЗЕНТАЦІЇ        ОБ'ЯВА

  
 Тиждень української мови 

 З 08.11.2021 р. до 12.11.2021 р.  у ДНЗ « Маріупольський центр професійно-технічної освіти» проводиться тиждень української мови та літератури. Кожен наступний день для здобувачів освіти – виклик: до набуття нових знань, поваги до рідного слова, народних традицій. Сьогодні, 10 листопада, викладачка української мови та літератури, Оксана Михавчук, провела мовознавчий конкурс «Шануймо рідне слово» .
Як нема без зірок небозводу,
Як блакиті без сонця нема,
Так і мови нема без народу,
і народу без мови нема.
Володимир Забаштанський
Кожен учасник був зацікавлений у перемозі, всі здобувачі освіти із запалом виконували завдання мовознавчого змагання.

 Тиждень залізничника

  У ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти » з 4 листопада по 8 листопада 2021 року пройшов тиждень залізничника.
Метою проведення тижня залізничника було нагадати учням історію святкування Дня залізничника в Україні, ознайомити з сучасними потягами та платформами , перевірити знання з охорони праці та у вигляді гри виявити вміння застосовувати знання з загальноосвітніх компетенцій при оволодінні майбутньою професією.

1.Цікаві факти про залізницю

2.День залізничника України

3.Неділя свята залізничників, історія свята

 

 Тиждень іноземної мови

В ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» з 08.02.2021 по 12.02.2021 був проведен тиждень іноземної мови.
В рамках тижня були проведені наступні заходи:
8.02. тиждень розпочався з конкурсу стіннівок, які були присвячені культурі та традиціям Великобританії та Німеччини.
9.02 була викладена на платформі Google Сlassroom наступна інформація: коротка історія англійської мови (The Brief History of the English Language), історія прапора Об'єднаного Королівства (The History of the Flag the United Kingdom), Королі та Королеви Англії (Kings & Queens of England), британські смаколики (Flavours of Britain), мандруємо Німеччиною.
10.02 був проведен позакласний захід: краєзнавча вікторина «НІМЕЧЧИНА - КРАЇНА ТА ЛЮДИ»
11.02 був проведений відкритий урок за темою «ІСТОРІЯ ТА ТРАДИЦІЇ ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА»
12.02 був проведен позакласний виховний захід «КОХАННЯ - ЦЕ ...» 

 Тиждень з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»

 З нагоди Дня енергетика відбувся тиждень з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» з 21.12.20 – 24.12.20 р.
Тиждень почався з он-лайн стіннівок до свята під рубрикою: «Мої вітання енергетикам!»
Впродовж тижня відбулися заходи:
• Інформаційна година – презентація на тему: «Енергетика України»
• Конкурс презентацій на тему: «Моя професія – електромонтер»(серед здобувачів освіти I, II, III курсів з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»)
• Конкурс «Найкращий електромонтер» (оффлайн)
• на згадку здобувачам освіти були продемонстровані відеоролики з електробезпеки: «Пам’ятка з електробезпеки» (на виробництві; в майстернях; у побуті).
На завершення тижня були підведені підсумки та поздоровлення здобувачів освіти з прийдешніми новорічними святами (он-лайн).

Тиждень пройшов у дружній, святковій атмосфері!

Оголошення

Конкурс стіннівок 

 Тиждень історії

З 14.12.2020р. до 18.12.2020р. в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» було проведено тиждень історії.
У рамках тижня проведені наступні заходи:
1.Уявна екскурсія давнім і сучасним Маріуполем «Маріуполь моє місто». Здобувачі освіти переглянули підготовлену презентацію та уривки з кінофільму «Пазли історії», присвяченому м. Маріуполю (знятого до Дня міста).
Мета екскурсії: згадати минуле нашого міста, дізнатися про архітектурні пам’ятники, культурне наслідування. Пишатися, тим, що ми живемо саме в цьому прекрасному місті за сучасну красу рідного краю.

2. Історична вікторина «Сто чудес України».
Мета вікторини: залучення молоді до історичного минулого нашої країни; формування почуття гідності за свою Батьківщину; виховання в підростаючого покоління патріотизму та почуття відповідальності; розвиток креативного мислення; формування навичок командної роботи
3. Інформаційна година «25 цікавих фактів про Україну, яких ви досі не знали» (інформація донесена до здобувачів освіти на платформі Google Class).

 Тиждень, присвячений Міжнародному дню захисту прав людини

  До відзначення Міжнародного дня захисту прав людини в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» були проведені наступні заходи:
1. Інформаційна година « 10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини», з метою розповісти здобувачам освіти про їхні права й свободи, визначені загальною Декларацією прав людини; навчити правильно реалізовувати свої права; виховувати поважне ставлення до власної особистості та інших; проінформувати здобувачів освіти про явище торгівлі людьми як прояву сучасного рабства, про причини та наслідки дискримінації. Виховувати у здобувачів освіти незалежну від віку та статі чутливість до Гендерної рівності. Присутні переглянули підготовлену презентацію, відеоролики ( « Життя на продаж», «Ловці мрій»). Викладачка побажала присутнім в майбутньому зробити свідомий і виважений вибір і нагадала, що з будь-якої ситуації можна знайти вихід. Інформаційна година була закінчена віршем «Людяність» (Є.Бабій).
2. Правова вікторина «Права та цивільно-правова відповідальність дітей»
Мета вікторини: ознайомити з правами дитини в Україні, навчити здобувачів освіти захищати свої права, з’ясувати відмінність прав дітей та дорослих, виховувати інтерес до правових знань.
3.Інформаційна година «Працевлаштування неповнолітніх дітей» (інформація донесена до здобувачів освіти на платформі GoogleClass).

 

  Тиждень, присвячений Дню Гідності та Свободи 

 19-20 листопада в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» було проведено заходи до Дня Гідності та Свободи, а саме:
- 19 листопада знято відеоролик на тему: «Уявна екскурсія місцями Революції Гідності»;
- 20 листопада було проведено годину вшанування пам’яті до Дня Гідності та Свободи. Захід розпочався Гімном України. Здобувачі освіти переглянули презентацію та документальний фільму «П'ять портретів Майдану»; заслухали вірші про страшні та трагічні події 2013 – 2014 рр., переглянули відеоролик на пісню «Піккардійської терції» «Пливе кача».
Усі присутні на заході вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання.
Метою заходів було утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку

ХХІ століття.

 

Тиждень протипожежних заходів

З метою вжиття упереджувальних пізнавальних заходів з пожежної безпеки, виконання вимог законодавчих та нормативних актів з пожежної охорони, посилення протипожежного захисту в Державному навчальному закладі «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» в період з 16 по 20 грудня 2019 року було проведено тижневик протипожежних заходів.
Під час «Тижня протипожежних заходів» було проведено:
- класними керівниками тематичні виховні години;
- членами Добровільної пожежної дружини бесіди з метою розкриття інформації про вибухонебезпечні предмети та речовини, про їх загрозу життю та здоров’ю людини;
- навчання порядку дій повідомлення відповідним службам про небезпечні ситуації;
- навчання використанню елементарними засобами засобів гасіння вогню;
- практичне заняття з відпрацювання планів евакуації в разі надзвичайних ситуацій;
- позапланові інструкції з працівниками та здобувачами освіти з питань неухильного виконання вимог техногенної та пожежної безпеки;
- навчання з надання першої (долікарської) допомоги.
Такі змістовні заходи, які проведені під час тижневика протипожежних заходів, в яких приймають участь здобувачі освіти, педагогічний колектив та обслуговуючий персонал закладу, приносять велику користь, дають велику змогу навчити розумінню того, що найважливіше для людини – це здоров’я та життя.

Тиждень права

В ДНЗ "Маріупольський центр професійно - технічної освіти" з 09.12 по 13.12.2019ир. було проведено Всеукраїнський тиждень права, приурочений до проголошення Загальної декларації прав людини.
У рамках тижня були проведені наступні заходи:
09.12.2019р. конкурс стіннівок та малюнків на правову тематику.
11.12.2019р. викладач суспільних дисциплін Назаренко Ольга Ігорівна провела інформаційну годину «10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини», ставлячи собі на мету розповісти учням про їхні права й свободи, визначені загальною декларацією прав людини; навчити правильно реалізовувати свої права; виховувати в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших. Проінформувати учнів про явище торгівлі людьми як прояву сучасного рабства, про причини та наслідки дискримінації. Присутні переглянули підготовлену презентацію, відеоролики ( « Життя на продаж», «Ловці мрій»).Викладач побажала присутнім в майбутньому зробити свідомий і виважений вибір і нагадала, що з будь- якої ситуації можна знайти вихід. Інформаційна година була закінчена віршем « Людяність» (Є.Бабій).
12.12.2019р. заступник директора з НВхР Ротмістрова О.С. організувала зустріч зі спеціалістами Безоплатної вторинної правової допомоги та старшим інспектором Сектора ювенальної пробації Тромбовецькою Н.І., які провели бесіди щодо правової допомоги неповнолітнім та профілактики правопорушень.
13.12.2019 р. між учнями 1та 2 курсу була проведена правова вікторина «Права та цивільно-правова відповідальність дітей»
Мета вікторини: ознайомити учнів з правами дитини в Україні, навчити учнів захищати свої права, з’ясувати відмінність прав дітей та дорослих, виховувати інтерес до правових знань. Під час вікторини учні із захопленням відповідали на запитання, розгадували кросворд, вирішували ситуативні завдання, розв’язували ситуації. Учні активно приймали участь і дуже жваво реагували на завдання і запитання. Учасники і переможці були нагородженні.

Тиждень залізничника

У ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти » з 4 листопада по 8 листопада 2019 року пройшов тиждень залізничника у рамках якого були проведені наступні заходи:
• 4 – 8 листопада – історична сторінка «Сучасні потяги»;
• 4, 5 листопада – моніторинг знань з охорони праці в групах I, II та III курсів;
• 6 листопада - позакласний захід для першокурсників за темою «ЕКІПАЖ»
Метою проведення тижня залізничника було нагадати учням історію святкування Дня залізничника в Україні, ознайомити з сучасними потягами та платформами , перевірити знання з охорони праці та у вигляді гри виявити вміння застосовувати знання з загальноосвітніх компетенцій при оволодінні майбутньою професією.

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

В рамках правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» з 16 по 20 вересня в ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» пройшов Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.
Під час Всеукраїнського тижня з протидії булінгу відбулися правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування у молоді нульової толерантності до явища булінгу.
В рамках інформаційної кампанії СтопБулінг загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» в закладі освіти на протязі тижня класними керівниками були проведені виховні години з теми: «Стоп Булінг». Метою цього уроку було вироблення нульової толерантності до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, навички надання і отримання допомоги.
Класним керівником Цивенко Я.І. було проведено тренінгове заняття для учнів з дитячої безпеки «Профілактика булінгу в учнівському середовищі. Як не стати учасником булінгу». Учні ознайомилися з поняттям булінг, його видами та проявами, розвивали навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування.
З учнями були проведені: вправа «Метод розтановки сил», перегляд відеороликів про булінг, обговорення теми Булінг, гра «Це булінг?», робота з формулою «stop-talk-walk», гра «Павутинка». Було обговорення, шо саме називають булінгом, як його розпізнати і що робити в складних ситуаціях, та звертатися за допомогою до дорослих (вчителів, психолога, батьків).Всі діти були активні, вступали в діалог, у кожного учня була нагода виразити своє ставлення щодо розглянутого питання.
Викладачем української мови та літератури Ларіоновою Н.М. було організовано написання есе на тему «Як довіряти і бути вдячним іншим».
Також було проведено анкетування серед учнів «Протидія булінгу», з якого було виявлено, що 75% респондентів вважають, що в Україні є така проблема, як булінг.
Учні Центру прийняли активну участь у конкурсі малюнків на тему «Булінгу скажемо – НІ!».
Тиждень завершився проведенням флешмобу #РазомПротиБулінгу.
Учні розміщували фото з хештеком #РазомПротиБулінгу на своїх сторінках в соціальних мережах, ділячись власними враженнями, переживаннями та думками з приводу булінгу серед молоді. В ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» постійно проводяться тренінгові заняття з учнями, своєчасно надається психологічна підтримка учням, ведеться корекційна робота по адаптації учнів, відбувається планомірна робота в підтримці доброзичливих відносин у нашому освітньому закладі.