Педагогічні читання

 Засідання педагогічної майстерні

 17 лютого 2022 року в ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» відбулося засідання педагогічної майстерні: «Навчаємо по-новому. Впровадження нових педагогічних технологій на уроках теоретичної і професійно-практичної підготовки».
Викладачки методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін провели третє засідання педагогічних читань «Сучасні технології та методи навчання». Презентували власні творчі доробки за такими темами:
Назаренко О.І. – «Wizer.me - простий і швидкий інструмент для створення інтерактивних робочих аркушів із завданнями та вправами»;
Михавчук О.П. – «Renderforest - онлайн-платформа, з найкращими інструментами для створення якісних відеороликів, логотипів, графічного дизайну»;
Крікун О.В. – «Створення інтерактивних ігор у Microsoft PowerPoint».

Педпрацівники-залізничники обговорили за Круглим столом стан підготовки залізничників в системі професійної освіти Донеччини!

16 грудня 2021 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області проведено обласне засідання Круглого столу педагогічних працівників закладів професійної освіти за напрямком підготовки: залізничний транспорт «Інноваційність – важлива ознака сучасної освіти».

Майя ТИТОВА, викладач спеціальних дисциплін ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»  зробила доповідь та презентацію на тему: "Інноваційність та соціальне партнерство - важлива ознака сучасної освіти". У своїй доповіді наголосила, що інноваційність є важливою ознакою сучасної освіти та проаналізувала завдання Конкурсу професійної майстерності WorldSkills, який відбувся цього року у жовтні. Також надала рекомендації щодо якісної підготовки здобувачів освіти до наступного конкурсу, який планується у подальшому.

Учасники засідання активно обговорювали питання Круглого столу, висловили вдячність колегам за надану корисну інформацію та окреслили цікаві плани на майбутнє.

Презентація

Презентация ворлдскиллс

9 грудня 2021 року у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» відбулися педагогічні читання

 Учити себе самого – благородна справа, але благородніша – вчити інших, до речі, останнє куди легше. Марк Твен
Дотримуючись цього гасла, з метою підвищення рівня викладання 9 грудня у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» відбулося засідання колективу: «Діджиталізація освітнього процесу». На цю тему виступили з доповідями майстри професійно-практичної підготовки методичної комісії кухарів: «Платформи для структурування інформації: Міndmeister, Popplet, Google, Tricider (Григор’єва А.С.); «Онлайн-дошки: IdeaBoards, Padlet, Samboard ( Каляка О.Л.); «Онлайн-дошки: Miro, IDroo, Limnu» (Шевченко С.Л.).

 Педагогічні читання " Діджиталізація освітнього процесу"

28 жовтня 2021 року в ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» методична комісія природничо-математичних дисциплін відкрила в 2021 – 2022 навчальному році педагогічні читання, відбулося 1 заняття педагогічної майстерні з теми « Діджиталізація освітнього процесу». Під час педагогічних читань присутні заслухали доповіді на тему:
1. Інтерактиви на уроках: Wheel of Names, Classroomscrean, Wordwall, Learnis. Доповідач Андрєєва Я.І. Завантажити доповідь.
2. Онлайн – опитники: Mentimetr, Kahoot!, Quizlet. Доповідач Сосунов В.В. Завантажити доповідь.

 

Your title here від користувача Яна Цивенко

Засідання педагогічної майстерні

27.05.2021 р. відбулося чергове засідання педагогічної майстерні, де педагогічні працівники ділилися досвідом з питань:

1. Створення і використання ментальних мап на уроках.

2. Рефлексія. Секрети ефективності.

3. Організація та проведення веб-квестів.

4. Створення позитивного іміджу закладу освіти. 

 

ДНЗ "Маріупольський центр професійно - технічної освіти"прийняв участь в онлайн засіданні обласного круглого столу «Підготовка кваліфікованих робітників залізничного транспорту в умовах сьогодення: проблеми та шляхи їх вирішення»

4 листопада 2020 року, у святковий для залізничників України день, ДНЗ "Маріупольський центр професійно-технічної освіти" прийняв участь в онлайн засіданні обласного круглого столу за темою: «Підготовка кваліфікованих робітників залізничного транспорту в умовах сьогодення: проблеми та шляхи їх вирішення». Відкрив онлайн засідання та привітав учасників з професійним святом Едуард Гончаров, директор НМЦ ПТО у Донецькій області. Під час засідання круглого столу поділився своїм досвідом роботи та виступив з доповіддю викладач спецдисциплін ДНЗ "Маріупольський центр ПТО" Шевченко Юрій Олександрович. Протягом онлайн засідання учасники обговорили сучасну ситуацію з організації освітнього процесу в колективах, обмінялись досвідом, ставили запитання з вирішення проблемних питань в оформленні навчальної документації, організації виробничої практики в умовах карантинних обмежень та обговорювали можливі варіанти їх вирішення, надавали свої поради та рекомендації. Загалом зустріч пройшла дуже плідно, активно та цікаво.

Педагогічні читання "Розвиток педагогічної майстерності фахівців"

22 жовтня 2020 року в ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» відбулося 1 заняття педагогічних читань в новому 2020 – 2021 навчальному році з теми «Розвиток педагогічної майстерності фахівців». Під час педагогічних читань присутні заслухали доповіді на тему:

1. Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році. Доповідач Цивенко Я.І. Завантажити доповідь.
2. Майстерність професійної діяльності педпрацівника ЗП(ПТ)О. Доповідач Садовська О.О.
3. Педагогічна майстерність та її елементи. Доповідач Славова В.В.

4. Педагогічна майстерність і педагогічні технології. Доповідач Комаренко І.В. 


 

 Обласний вебінар Ідея Соборності України: минуле, сучасне, майбутнє, для викладачів історії та бібліотечних працівників

22 січня 2020 року відбувся обласний вебінар Ідея Соборності України: минуле, сучасне, майбутнє, для викладачів історії та бібліотечних працівників. Викладач суспільних дисциплін ДНЗ « МЦПТО» Назаренко О.І., виступила з доповіддю до Дня Соборності України « Одна для всіх» . У своїй доповіді викладачка розповіла про досвід роботи з святкування Дня Соборності України. Були переглянуті відео з виступами здобувачів освіти, під час проведення усних журналів, тематичних, виховних годин.
Нині Україна знову бореться за свою Соборність, і тема єдності набула колосальної ваги. Ми розуміємо, що непростим і довготривалим буде шлях до відновлення наших кордонів, до порозуміння між Заходом і Сходом. Українці згуртувались, аби відстояти свою незалежність, територіальну цілісність держави. Пропоную нам з вами об’єднатися ланцюжком миру, який приведе до Єдиної, Вільної, Незалежної України.
І повіримо в майбутнє нашої великої родини, що зветься Україною.
Вітаючи з Днем Соборності України, бажаю всім нам миру, сили та енергії для того, щоб успішно пронести естафету волелюбності й єднання у майбутнє.
Зі святом Соборності, українці!

Педагогічні читання

Педагогічні читання - одна з продуктивних форм методичної роботи з підвищення професійної компетентності педагогів, що дозволяє вивчити та перейняти перспективний педагогічний досвід, обговорити актуальні проблеми освітньої практики, визначити шляхи їх вирішення. Завдання педагогічних читань ми бачимо в: удосконаленні науково-методичного рівня підготовки педагогів, стимулюванні творчої ініціативи; пошуку та підтримці творчих педагогів, сприянні запровадженню їхніх розробок до освітнього процесу, розповсюдженню перспективного педагогічного досвіду; створенні науково-методичного простору для об'єднання педагогів з метою подальшої співпраці, акумуляції ідей і поєднання можливостей; підвищення ефективності педагогічної праці завдяки обміну професійним досвідом з колегами, підвищення мотивації педагогічної діяльності; розвитку форм партнерства й співпраці педагогів. З цією метою в нашому освітньому закладі постійно проходять педагогічні читання, на яких обговорюються актуальні проблеми навчально-виховного процесу.


10 січня 2020 року в ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» відбулися педагогічні читання на тему ‘’Розвиток педагогічної майстерності фахівців’’.
Під час педагогічних читань присутні заслухали доповіді на тему:
1. Розвиток педагогічної майстерності працівників (Сосунов В.В.).
2. Селф – коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога (Садовська О.О.).
3. Теоретичні і методичні аспекти розвитку фахової майстерності педпрацівника (Кравець М.А.)
4. Забезпечення якості освіти в контексті сучасних реформ (Константинова М.І.).
5. Педагогіка партнерства: від комунікації до діалогу (Панькова В.К.)