МК «Гуманітарні дисципліни»

17-18 лютого 2022 року у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти було проведено ряд заходів присвячених до Дня Героїв Небесної Сотні 

Красивий, щедрий рідний край
І мова наша солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна


Події останніх місяців 2013 і початку 2014 року перетворилися на справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу. Звичайні люди, мирні громадяни вийшли на Євромайдан, щоб відстояти своє право на краще життя. На очах у всього світу, у центрі Києва - Європейській столиці - цинічно розстрілювали беззбройних людей: студентів, викладачів, художників, фермерів, журналістів, робочих... Вони вийшли на мирний протест.
Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість із них - молодь. Ті, що тільки починали жити. В історію України вони увійшли як Небесна Сотня. Їх ховали під вигуки українців "Слава героям, Герої не вмирають!"
Президент України Петро Порошенко підписав Указ "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні". Документом встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні - на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

17-18 лютого 2022 року у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти було проведено ряд заходів присвячених до Дня Героїв Небесної Сотні. На платформі GoogleClassroom викладачка суспільних дисциплін Ольга Назаренко розмістила інформаційні матеріали, відеопрезентацію «Час плине, а пам'ять залишається». Здобувачі освіти виконали завдання вікторини на платформі Learningapps, усі групи взяли участь. Перемогу здобули 33 і 35 групи.
Пам‘ятаймо їхній подвиг!

 Засідання педагогічної майстерні

 17 лютого 2022 року в ДНЗ «Маріупольський центр професійно – технічної освіти» відбулося засідання педагогічної майстерні: «Навчаємо по-новому. Впровадження нових педагогічних технологій на уроках теоретичної і професійно-практичної підготовки».
Викладачки методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін провели третє засідання педагогічних читань «Сучасні технології та методи навчання». Презентували власні творчі доробки за такими темами:
Назаренко О.І. – «Wizer.me - простий і швидкий інструмент для створення інтерактивних робочих аркушів із завданнями та вправами»;
Михавчук О.П. – «Renderforest - онлайн-платформа, з найкращими інструментами для створення якісних відеороликів, логотипів, графічного дизайну»;
Крікун О.В. – «Створення інтерактивних ігор у Microsoft PowerPoint».

  Тиждень іноземної мови та зарубіжної літератури

З 07.02.2022 до 11.02.2022 у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» з метою формування комунікативної компетенції, базою для якої є комунікативні уміння, сформовані на основі мовних знань і навичок пройшов тиждень іноземної мови та зарубіжної літератури. Здобувачі освіти навчального закладу із задоволенням взяли участь у заходах:
1.Понеділок 07.02.2022 - усний журнал "Подорожуючи світом".
2. Вівторок 08.02.2022 - онлайн - тренажер "Граємо, навчаючись"
3. Середа 09.02.2022 - позакласний захід "Джон Грін - відомий письменник, блогер".
4. Четвер 10.02.2022 - позакласний захід "Знання німецької мови - шлях до успішної кар'єри".
5. П'ятниця 11.02.2022 - сходинки до знань "Цікаво про все".
11.02.2022р. підведено підсумки проведення тижня. Підготовані інтерактивні завдання, що були розміщені на Classroom для здобувачів освіти, перевірені. Переможцями стали група № 33.
На платформі Classroom було розміщено фотозвіт про проведені позакласні заходи.

Звіт роботи методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін за І семестр 2021-2022  н.р.


 Всеукраїнський Поетичний онлайн-марафон «Поезія шістдесятників різними мовами в різних куточках світу» в рамках Вечору Різдвяних Василів

 За сприяння Навчально-методичного центру ПТО у Донецькій області викладачі української мови та літератури закладів професійної освіти області взяли участь у Всеукраїнському Поетичному онлайн-марафоні «Поезія шістдесятників різними мовами в різних куточках світу» в рамках Вечору Різдвяних Василів з метою вшанування пам’яті радянських політв’язнів, письменників і громадських діячів, які народились у Різдвяні дні – Василя Еллана-Блакитного, Василя Стуса, Василя Симоненка і Василя Чумака та інших митців-дисидентів. Марафон організований спільнотою Фестивалю шістдесятництва та дисидентського руху НЦ «МАНУ». Свої улюблені поезії прочитала Оксана Михавчук, викладачка української мови та літератури ДНЗ «Маріупольський центр ПТО».

Засідання МК «Гуманітарні дисципліни» від 05.01.2022 р.

  Під час засідання були розглянуті наступні питання:
1. Діагностика моніторингу якості знань та аналізу успішності здобувачів освіти у I семестрі 2021-2022 н.р.
2. Аналіз якості участі здобувачів освіти та викладачів у різноманітних конкурсах місцевого та регіонального рівнів.
3. Обмін досвідом викладачів методичної комісії набутих нових умінь та навичок ( участь, виступи, майстер-класи онлайн – вебінарів.
4. Шляхи поліпшення роботи викладачів суспільних дисциплін в умовах змішаного навчання з метою підвищення знань, вмінь, навичок учасників освітнього процесу.
5. Доповідь викладачки української мови та літератури «Проблеми ґендерної рівності».
6. Аналіз роботи методичної комісії у І семестрі 2021-2022 н.р.

Голова методичної комісії ухвалила рішення: визнати роботу викладачів суспільно-гуманітарного циклу – задовільною.
Назаренко О.І. наголосила на важливості самоосвіти педагогинь з метою покращення якості проведення уроків.

Тиждень української мови та літератури

З 8 до 13 листопада 2021 року у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» пройшов тиждень української мови та літератури. Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Перешкодою не стало, навіть, те, що здобувачі освіти навчалися дистанційно.
Викладачка української мови та літератури Михавчук О.П. провела наступні заходи:
1) З 08.11.2021 – на платформі GoogleClassroom здобувачі освіти мали змогу переглянути цікаві матеріали про рідну мову.
2) 09.11.2021 педагогічний колектив і здобувачі освіти долучилися до написання Всеукраїнського Радіодиктанту єдності.
3) Здобувачі освіти групи № 33 у середу 11.11.2021 взяли участь у мовознавчому конкурсі «Шануймо рідне слово»
4) 12.11.2021 кращі знавці української мови взяли участь у І етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу ім. П. Яцика.
5) 13.11.2021 викладачка української мови підвела підсумки проведення тижня: подякувала здобувачам освіти за участь у заходах; привітала здобувачку освіти групи № 39 Абашину А. з перемогою у регіональному етапі конкурсу знавців української мови ім.. Т.Шевченка та у І етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу ім. П. Яцика.

Проведення тижня української мови та літератури дає змогу здобувачам освіти проявити свою любов до рідного слова, Батьківщини.

З 22 до 26 листопада 2021 року у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» відбувся тиждень історії

  Здобувачі освіти отримали цікаву та нову інформацію з історії. Мали можливість взяти участь у різноманітних заходах:
1. Тестуванні: "Що ви знаєте про Україну?»
2. У конкурсі електронних презентацій на тему: "Видатні постаті України"
3. У конкурсі на кращий кросворд, ребус, головоломку, твір "Подорож у минуле".
4. Розгадуванні кросвордів і числобусу.
Переглянули відео: "Історія України за 10 хвилин", презентацію "Історичне минуле нашого народу".

У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодомору в Україні 1932-1933 років. На платформі GoogleClassroom здобувачі освіти мали змогу переглянути презентацію " Ми молоді весняні
квіти, голодні, босі і роздіті.." та опрацювати інформацію "Голодомор в Україні: що ми маємо про нього пам'ятати".

26 листопада викладачки історії Назаренко О.І. та української літератури Михавчук О.П. провели інтегрований відеоурок на платформі Zoom: «Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу».

 

  19.11.2021 у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» відбулося чергове засідання методичної комісії суспільно-гуманітарних наук

21 листопада українці відзначають свято, що уславлює дві значні українські революції 2004 та 2013 року 

 День Гідності та Свободи - свято, яке заснували в 2014 році за указом Петра Порошенка. Його прийнято відзначати щорічно 21 листопада. Установлено його на честь Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
З 17.11 до 19.11.2021 у ДНЗ « Маріупольський центр професійно технічної освіти» були проведені різні заходи.
На платформі Classroom прикріплені такі матеріали:
- Година спілкування «10 фактів про День Гідності та Свободи»
- Вікторина до Дня Гідності та Свободи
- Документальний фільм «П’ять портретів Майдану»
- Презентація «Історія Революції зблизька»
Здобувачі освіти підготували відеозвернення до Дня Гідності та Свободи.
19.11.2021 р. викладачка Назаренко О. І. провела вікторину та позакласний захід до Дня Гідності та Свободи «Історія Революції зблизька»
Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції: наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи та Революція 2013 року – Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Слава Україні!

 17.11.2021 відбувся ІІ (обласний) етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів ЗП(ПТ)О області.

Здобувачка освіти І курсу ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» Абашина Альона стала учасницею цього етапу. Бажаємо їй перемоги та успіхів!

 Засідання методичної комісії суспільно – гуманітарного циклу

 08.09.2021 р. у ДНЗ « Маріупольський центр професійно-технічної освіти» відбулося перше засідання методичної комісії суспільно – гуманітарного циклу 2021-2022 н. р. Проблема, над якою працює методична комісія у цьому навчальному році: « Формування конкурентоспроможної особистості шляхом впровадження інноваційних технологій на уроках суспільно-гуманітарного циклу».
Результат плідної роботи засідання:
- ухвалено план роботи методичної комісії в 2021-2022 н .р. ;
- визначено мету та завдання на навчальний рік для здійснення роботи над проблемою;
- розглянуто методичні рекомендації Міністерства освіти щодо проведення уроків суспільно-гуманітарного спрямування
в 2021-2022 н. р.

 

ЗВІТ РОБОТИ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ ВИКЛАДАЧІВ СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ за 2020-2021 навчальний рік

Засідання методичної комісій суспільно-гуманітарних дисциплін

 14 січня відбулося засідання методичної комісій суспільно-гуманітарних дисциплін, під час якого були розглянути наступні питання:
1. Діагностика моніторингу якості знань та аналізу успішності учнів у І семестрі.
2. Шляхи поліпшення роботи вчителів суспільних та гуманітарних дисциплін з питань підвищення ефективності в набутті учнями знань, вмінь, навичок.
3. Заповнення діагностичної карти вчителя.
4. Обговорення та уточнення плану роботи на ІІ семестр 2020 -2021 навчального року.
5. Обговорення доповіді Назаренко О.І. «Проблема формування критичного мислення особистості».

 

ЗВІТ РОБОТИ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ ВИКЛАДАЧІВ СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ за І семестр 2020-2021 навчальний рік

ЗВІТ РОБОТИ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ ВИКЛАДАЧІВ СУСПІЛЬНО-
ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ за 2019-2020 навчальний рік

Онлайн засідання методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін

12.05.20 року відбулося онлайн засідання методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін. Розглядалися питання: 

1. Поліпшення якості організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання, використання під час підготовки та проведення уроків суспільно-гуманітарного циклу таких ресурсів як TED-ED, Quizlet, Edpuzzle та інших.
2. Дистанційна підготовка учнів до складання ЗНО з суспільно-гуманітарних дисциплін.
3. Звіти викладачів про самоосвітню діяльність.

Звіт роботи методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарного циклу за період дистанційного навчання (березень-квітень 2020 рік)

Звіт роботи методичної комісії викладачів суспільно - гуманітарного циклу І семестр 2019 - 2020 навчальний рік

Звіт роботи методичної комісії викладачів суспільно - гуманітарного циклу за 2018 - 2019 навчальний рік