Здобувачі освіти Державного навчального закладу «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» взяли активну участь у заходах до Дня Соборності України

Новина опублікована: 21.01.2022р. о 19:52

 Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі

22 січня в Україні відзначають День Соборності. У цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Ідея Соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху по обидва боки від Збруча. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе. Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі та основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України.
Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.
Здобувачі освіти Державного навчального закладу «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» взяли активну участь у заходах до Дня Соборності України:
- конкурс стіннівок (переможцями стали групи І курсу: групи 32, 37, 39);
- патріотична вікторина до Дня Соборності України ;
- виховний захід « Одна, єдина, неділима Україна» (підготували та провели викладачки Назаренко О. І. , Михавчук О.П.);
- квест до Дня Соборності України ( переможці збірна команда ІІІ курсу).