День Конституції України відзначили в ДНЗ “Маріупольський центр професійно-технічної освіти””

Новина опублікована: 25.06.2021р. о 19:06

 День Конституції України щороку відзначають 28 червня. Цього дня, 25 років тому, наша країна отримала свій найважливіший і головний документ — Конституцію!
День Конституції України — це державне свято, історія якого почалася з 1996 року та супроводжувалась довгими обговореннями та дебатами. Тоді, у ніч на 28 червня, парламент прийняв Конституцію незалежної України.
Цікаво, що Україна як незалежна держава прожила без власної Конституції практично п'ять років і стала останньою з пострадянських країн, де прийняли Конституцію – основу української держави, де написано, що країна існує для людей, але не навпаки.
У 1996 році створили спеціальну парламентську комісію під керівництвом депутата Михайла Сироти, якого вважають одним з «батьків» Конституції. Розгляд документа у Верховній раді почався 27 червня, а контролював процес особисто тодішній Президент Леонід Кучма.
В ту ніч дискусія депутатів тривала протягом 23 годин, з 27 до 28 червня. А спікер Ради Олександр Мороз заявив, що депутати працюватимуть до тих пір, поки не буде прийнята Конституція.
Тоді депутати врахували всі зауваження президента України Леоніда Кучми та підтримали всі суперечливі статті проєкту: про державні символи нашої країни, про державну українську мову, про право приватної власності.
28 червня о 9:20 відбулося голосування народних депутатів України за прийняття Конституції. За те, щоб прийняти Конституцію України проголосували 315 депутатів; 36 — проти, 12 утрималися, 30 не голосували.
Після ухвалення Конституції Парламентарій урочисто вніс до зали синьо-жовтий державний прапор, тоді ж в українському парламенті вперше пролунав національний гімн України.
Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.
Упродовж тижня з 22.06 – 25.06 у ДНЗ « Маріупольський центр професійно-технічної освіти» з нагоди 25-річчя ухвалення Основного Закону України були проведені наступні заходи:
1. Конкурс стіннівок: « Конституція моєї держави».
2. Підбір та перегляд відеоматеріалів: «Моя країна – Україна».
3. Урок – екскурсія: «Шляхами створення Основного Закону України».
4. Онлайн – вікторина: «Історія української Конституції».
5. Конкурс творчих робіт: «Конституція України в моєму житті».