День захисника у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

Новина опублікована: 12.10.2018р. о 15:27

14 жовтня - особлива дата в календарі кожного українця. Адже в цей день ми святкуємо потрійне свято. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва та УПА, третє свято – День захисника України. Усі ці свята нерозривно пов’язані між собою, бо всі вони разом є днем відзначення спадкоємності героїчних традицій нашого народу, сили духу і мужності, відданості своїй Вітчизні і гордості за її ратну славу.Образ сміливого парубка, який захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Саме тому 12 жовтня 2018 року в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» пройшов тематичний день «Козацькі розваги», присвячений відзначенню цього свята під гаслом:

Козацький стяг летить, немов на крилах.

Повітря волі Україна п’є.

Козацька кров тече у наших жилах

І сумувать ніколи не дає.

Цей захід був проведений з метою виховання в учнівпатріотизму та громадянської компетенції, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей;формуванню й розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Української держави і служби у Збройних силах України, бажання оволодівати військовими і військово-технічними знаннями, займатися фізичним самовдосконаленням.

Захід «Козацькі розваги» розпочався з проведення урочистої лінійки. Учень групи №27 Маценко Денис підняв прапор України під звуки державного Гімну. Свої привітання учасникам висловили: директор МЦ ПТО Яковлєва Лілія Вікторівна та запрошені гості: офіцери з Маріупольського об’єднаного військкомату: старший сержант Чугунов Євген Володимирович, старший солдат Лата Людмила Вікторівна, старший солдат Омельченко Людмила Миколаївна, президент федерації спортивного метання ножа і сокири України керівник СК «Сова» Смирнов Олександр Романович.

Начальник Генерального штабу православного козацького війська, Генерал козацтва Трушков М.М. та військовослужбовці з Донецького прикордонного загону.

Варто зазначити, що МЦ ПТО вже тривалий час плідно співпрацює з Донецьким прикордонним загоном. Неодноразово учні центру відвідували прикордонників на їх військовій базі, де для них були проведені цікаві екскурсії з ознайомлення із сучасною військовою технікою. Учні ж, в свою чергу, організовували для   воїнів концертну програму. Також прикордонники проводили години спілкування з учнями в самому навчальному закладі, на яких   багато розповідали про особливості військової служби, цікаві випадки з життя.

Під час проведення урочистої лінійки всі присутні вшанували пам'ять загиблих захисників України минулих років та сьогодення хвилиною мовчання.

Після закінчення лінійкикерівник фізичного виховання Третяк Сергій Валентинович оголосив програму свята «Козацькі розваги» та запросив команди на спортивний майданчик навчального закладу.

Програма змагань була дуже насиченою, вболівальники кожної команди хвилювалися та сумлінно підтримували своїх учасників.

Крім цього, слід зазначити, що завдання для команд були складені так, щоб перевірити здібності, силу звитягу, винахідливість учнів за різними напрямками військово-фізичної підготовки. Учасники змагань підіймали гирю (16кг), підтягувалися на поперечині, відтискалися від брусів, стрибали в довжину з місця, перетягували канат, жонглювали футбольним м’ячем, надавали першу медичну допомогу. Також була проведена воєнізована естафета та турнір зі стрільби.

Крім того, кожна команда заздалегідь отримала завдання обрати назву та гасло, з яким вони будуть виборювати перемогу. І можна зазначити, що гасла, які вигукували члени команд та їх вболівальники надавали натхнення та сили учасникам конкурсів.

Під час проведення змагань запрошені гості – представники десантних військ України, провели показові виступи для учнів. Так, зокрема, всі могли ознайомитися з правилами складання та користування парашутом, побачити бойові прийоми   спарингу та прийоми спортивного метання ножів.

Після завершення спортивної програми свята журі підбило підсумки змагань й було проведено урочисте нагородження переможців. Переможці були нагороджені грамотами Генерального штабу православного козацького війська, грамотами ДНЗ «МЦ ПТО» та продовольчими наборами від спонсору Маріупольського м’ясопереробного комбінату «Продрезерв».

Після оголошення результатів, учні групи, які навчаються за фахом «Кухар, кондитер» запросили всіх учасників та гостей до частування.

Разом з військовою польовою кухнею, учениці приготували традиційні козацькі страви: куліш, потапці, вергуни, узвар.

Патріотичне виховання молоді являється одним з головних у напрямку роботи колективу ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти». Показником її якості може слугувати той факт, що випускники закладу різних років, пішли захищати рідну землю в 2014 році добровольцями. У музею Центру створений спеціальний куток, присвячений воїнам АТО, в якому зібрані матеріали про цих учнів та зберігається військова форма одного з них.

Гості та учасники були задоволені проведеним святом.