Година спілкування присвячена дню пам’яті Чорнобильської трагедії і жертв радіаційних аварій та катастроф

Новина опублікована: 26.04.2021р. о 14:34

26.04.2021 року в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» для здобувачів освіти була проведена година спілкування присвячена дню пам’яті Чорнобильської трагедії і жертв радіаційних аварій та катастроф, яку проводили Наумочкіна Т.О. та Сосунов В.В.,
Викладачі поставили собі за мету донести всю тяжкість наслідків Чорнобильської трагедії.
26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Під час години спілкування були обговорені причини та масштаби трагедії, а також переглянутий короткий відеофільм про будову, принцип роботи та несправності четвертого енергоблоку.
За розрахунками експертів, сумарний вихід радіоактивних матеріалів становив 50 млн. кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму.
За офіційними даними загалом внаслідок Чорнобильської аварії потерпіли близько 5 млн. осіб, з них понад 2,6 млн. українців, у тому числі понад 600 тис. дітей.
Зі здобувачами освіти була обговорена низка питань стосовно наслідків чорнобильської аварії, які переслідують населення і сьогодні. Учні мали змогу висловити свою думку стосовно причин трагедії, а також поставити питання, на які вони шукали відповіді.
Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин
Саме тому освіченість населення в питаннях радіобіологічної безпеки та небезпеки має велике значення у сьогоденні. З розвитком науки та активним використанням «мирного атому» в промисловості, людство має бути обізнаним з даної проблеми. Важливо пам’ятати свою історію та історію своєї нації, бо за висловом видатного ученого-натураліста М.В. Ломоносова «Народ, який не знає власної історії, не має майбутнього»