Година пам’яті почесному випускнику ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти»

Новина опублікована: 23.02.2018р. о 17:19

23 лютого 2018 р. у ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» пройшов позакласний захід, присвячений почесному громадянину       м. Маріуполя, почесному випускнику нашого закладу Проценко Аркадію Дмитровичу, серце якого перестало битися 06 лютого 2017р.

Народився в селі Ялта під Маріуполем. Батько, Проценко Дмитро, православний священик, був розстріляний 1937р.. Закінчив наш заклад у 1949 році,потім навчався у Харківському юридичному інституті. З 1961 року призначений на посаду директора Палацу культури заводу «Азовсталь».  У період 1968–1970 років – директор обласного  драматичного театра в            м. Маріуполь. З 1970 року знову посів посаду директора Палацу культури комбінату «Азовсталь». Високе звання почесного громадянина Маріуполя було присвоєно у 1999 р. за вагомий внесок в історико - краєзнавчу діяльність Приазов’я і розвиток культури Маріуполя. Він був засновником першого літературного музею при центральній бібліотеці в м. Маріуполі.  Аркадій Дмитрович написав 18 книг, де розкрив нові сторінки нашого міста, а також розповів про видатних діячів Приазов’я. Він завжди був гостем нашого Центру, ділився з учнями про цікаві моменти з свого життя,подарував всі книги нашому закладу і допоміг в оформленні нашого музею. На позакласному заході були присутні маріупольські поети: Шевченко А., Ричагов В., які читали свої вірші і поділилися спогадами  про А. Проценко.

Дуже цікавими були спогади голови громадської організації «Мар’яна» Грендель Г.В., яка допомагала у видавництві книг нашого випускника.

Ця година пам’яті надовго залишиться в нашій пам’яті.