Відкритий урок виробничого навчання на тему «Нарізування внутрішньої різьби»

Новина опублікована: 09.11.2018р. о 10:24

         7 листопада в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної  освіти» майстер виробничого навчання Кравець Марина Аркадіївна провела  відкритий урок виробничого навчання з учнями 1 курсу професії «Слюсар-ремонтник, електрозварник ручного зварювання» на тему «Нарізування внутрішньої різьби». На уроці було використано інформаційні та інтерактивні технології, на вступному інструктажу під час актуалізації опорних знань учнів з питань охорони праці,  організації робочого місця та правилам роботи зі слюсарними інструментами та на загострювальному та свердлильному верстатах  було проведено конкурс двох бригад, учні відповідали на питання тестів співвідношення та відповідності, що були на мультимедійному екрані, рішали кросворд, показували прикладне засвоєння знань, умінь та навичок  попередньої теми , практично виконували свердління отворів на свердлильному верстаті. Результати конкурсу бригад оцінювали самі учні, вони  ж визначили і бригаду-переможця.

Перед поясненням нової теми учень групи зробив цікавий  екскурс в історію виникнення та розвитку різьби та різьбових з’єднань.

На протязі всього уроку Кравець М.А.  постійно акцентувала увагу учнів на тісні міжпредметні зв’язки професійно-практичної підготовки з такими предметами, як охорона праці, алгебра, геометрія, матеріалознавство, фізика, хімія, креслення, інформатика, в своїй презентації вона глибоко та доступно розкрила  нову тему, поопераційно пояснила послідовність виконання всіх операцій, розказала, як визначити діаметр свердла, як працювати з чорновим та чистовим мітчиками, про техніку виконання нарізування різьби, про можливі дефекти різьби, їх причини та шляхи запобігання їх виникнення показала учням практичні прийоми виконання операції нарізування внутрішньої різьби.  

Після цього учні групи успішно повторили практичні прийми виконання нарізування внутрішньої різьби, що свідчило про добре засвоєння нового матеріалу. У кінці вступного інструктажу Кравець М.А. показала фільм про новітні технології використання різьбових з’єднань в будівництві при виготовленні анкерних болтів для кріплення різних конструкцій,  розроблені в Україні.