Відкрита виховна година: «Бережи українське – носи вишиванку» .

Новина опублікована: 20.05.2021р. о 15:16

 Починаючи з 2006 року, в третій четвер травня українці та діаспора, вдягнувши оберіг нашого народу, проводять фотосесії та флешмоби до Всесвітнього дня вишиванки. Цього дня кожен охочий може долучитись до святкування.

20 травня 2021 року в ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» з метою збереження українських цінностей та їх популяризації серед молоді було проведено відкриту виховну годину: «Бережи українське – носи вишиванку» .
Викладачка української мови та літератури Оксана Михавчук розповіла про важливість цього свята. Адже у культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка - своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками.
Українську вишиванку часто називають кодом нації. Залежно від історичного регіону України деталі та тематика орнаменту вишиванок відрізняються. Тому за зашифрованими у ній символами можна визначити регіон походження її власника.
Здобувачі освіти мали можливість здійснити «уявну подорож» Україною: побачити та почути про орнаменти вишивок регіонів нашої Батьківщини, а також перевірити свої знання про них, даючи відповіді на запитання.