Відзначення Дня Захисника України та Українського козацтва

Новина опублікована: 11.10.2019р. о 14:58

 Встала в небі зоря вечорова
та й за руки веде зорченят…
Будь здорова,
козацька Покрово! —
найдивніше з осінніх свят.

14 жовтня – одне з найвизначніших осінніх свят в Україні – Покрова Пресвятої Богородиці, День воїнів УПА та День захисника України. І це не випадково, адже особливо шанували Покрову запорозькі козаки. Вона була їхньою заступницею у далеких походах. А через кілька століть багато козацьких традицій перейняли вояки Української повстанської армії. Тому і УПА, напевно, обрала днем свого створення 14 жовтня 1942 року для боротьби за Самостійну Соборну Українську Державу. Відповідно до указу Президента України 14-го жовтня 2014-го року в Україні, з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості, встановлено нове свято - День захисника України.
В Державному навчальному закладі «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» урочисте відзначення цього свята стало вже доброю традицією. Щорічно напередодні 14 жовтня проводиться тематичний день «Козацькі розваги». Метою проведення цього заходу є виховання в учнів патріотизму та громадянської компетенції, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей; формуванню й розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Української держави і служби у Збройних силах України, бажання оволодівати військовими і військово-технічними знаннями, займатися фізичним самовдосконаленням.
Захід «Козацькі розваги» розпочався з проведення урочистої лінійки. Учень групи №15 Діденко Іван підняв прапор України під звуки державного Гімну. Свої привітання учасникам висловили: директор МЦ ПТО Яковлєва Лілія Вікторівна та запрошені гості: генерал-полковник Лук’янчук Микола Степанович – верховний отаман Православного козацького війська, генерал Головешко Леонід Матвійович – старійшина ПКВ, Іщенко Павло Васильович – генерал-лейтенант, заступник начальника Генеральної академії радників козацтва України ПКВ з питань медицини, тренер з рукопашного бою Тера Спорт - Овчаренко Віктор Євгенович, учні маріупольської юнацької сотні загальноосвітньої школи № 20 Українського Реєстрового Козацтва Приазовського регіону під керівництвом Луковнікової Ани Іванівни.
Під час проведення урочистої лінійки всі присутні вшанували пам'ять загиблих захисників України минулих років та сьогодення хвилиною мовчання.
Після закінчення лінійки керівник фізичного виховання Третяк Сергій Валентинович оголосив програму свята «Козацькі розваги» та запросив команди на спортивний майданчик навчального закладу.
Програма змагань була дуже насиченою, вболівальники кожної команди хвилювалися та сумлінно підтримували своїх учасників.
Програма змагань була складена так, щоб мати змогу перевірити здібності, силу, звитягу, винахідливість учнів за різними напрямками військово-фізичної підготовки. Учасники підіймали гирю (16кг), підтягувалися на поперечині, відтискалися від брусів, стрибали в довжину з місця, перетягували канат, жонглювали футбольним м’ячем, надавали першу медичну допомогу. Також була проведена воєнізована естафета та турнір зі стрільби.
Крім того, кожна команда заздалегідь отримала завдання обрати назву та гасло, з яким вони будуть виборювати перемогу. І можна зазначити, що гасла, які вигукували члени команд та їх вболівальники надавали натхнення та сили учасникам конкурсів.
Після завершення спортивної програми свята журі підбило підсумки змагань й було проведено урочисте нагородження переможців.
Після оголошення результатів, учні групи, які навчаються за фахом «Кухар, кондитер» запросили всіх учасників та гостей до частування, яке готували разом з військовою польовою кухнею.
Патріотичне виховання молоді являється одним з головних у напрямку роботи колективу ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти». Показником її якості може слугувати той факт, що випускники закладу різних років, пішли захищати рідну землю в 2014 році добровольцями.
Гості та учасники отримали велике задоволення від проведеного свята.